iliskinizin-bitmesi-gerektigini-gosteren-10-isaret

İLİŞKİNİZİN BİTMESİ GEREKTİĞİNİ GÖSTEREN 10 İŞARET

İlişki içindeyken birçok kişi, partneriyle ilgili bir sorun yaşadığında bunu görmezden gelmeyi veya inkâr etmeyi tercih eder. Ancak bu durum, her seferinde daha da büyük problemlerle geri dönüş yapar.

Bir ilişkinin bitmesi gerektiğini gösteren işaretler:

  1. Kendi değerinizden şüphe etmeye başlamışsınızdır.

Bu duygunun yaşanmaması gerekiyor. Çünkü karşınızdaki insan sizi gerçekten seviyorsa, bu duyguya kapılmanıza neden olacak durumu yaratmayacaktır. Tam tersine size, ne kadar değerli olduğunuzu hissettirecektir.

2. Partneriniz tarafından sık sık suçlanmaya başlamışsınızdır.

Partnerinizin, ilişki içinde veya kendi yaşamında karşılaştığı sorunlardan ötürü sizi suçlaması, kendi hatalarını ve sorumluluklarını kabul etmemesinden kaynaklanır. Partnerinizin sürekli olarak hatalarını düzeltemezsiniz. Bu durum sadece yıpranmanıza neden olur.

3. Çatışmalar sürekli hale gelmiştir.

Bütün ilişkilerde çatışmalar yaşanabilir. Ancak, bu çatışmalar sürekli olarak devam ediyorsa, ilişki içinde mutlu olabilme ihtimaliniz var mı diye bir düşünmeniz gerekebilir.

4. Kendinizden ödün vermeye başlamışsınızdır.

İlişki içinde karşılıklı ödün vermeler elbette olacaktır. Ama bu durum tek taraflı ya da mutluluk duyduğunuz şeyleri yapmaktan alıkoyuyorsa sizi, ilişkinizi tekrar bir gözden geçirmeniz gerekebilir. Unutmayın ki partneriniz sizi gerçekten seviyorsa, mutluluğunuzla mutlu olacaktır.

5. Etrafınızdaki insanların değiştiğinizi söylemeye başlamıştır.

Sizi seven insanlar değiştiğinizi söylüyorsa, bu konuda oturup ciddi ciddi düşünmeniz gerekebilir.

6. Güven eksikliği yaşıyorsunuzdur.

Güven, her ilişkinin temelini oluşturur.

7. Ayrılık düşüncesi sizi rahatlatıyordur.

Her insan bazen yalnız kalmak ya da arkadaşlarıyla vakit geçirmek ister. Partneriniz olmadan daha mutlu ve daha iyi hissediyorsanız, ayrılık doğru bir seçim olabilir.

8. Partnerinizin yanında kendinizi güvende hissetmemeye başlamışsınızdır.

Bir ilişkide asla kendinizi tehdit altında hissetmemeniz gerekir.

9. Düşüncelerinizi ifade etmekten çekinmeye başlamanızdır.

Hislerinizi ve düşüncelerinizi partnerinizle paylaşmanız gerekir. İletişim kurmakta güçlük çektiğiniz ve hislerinizi önemsemeyen biriyle gerçekten beraber olmak istiyor musunuz?

10. Kendinizi çıkmazda hissediyorsunuzdur.

Partnerinizden ayrıldığınızı düşündüğünüzde yalnız kalmaktan korkuyor veya daha iyi birini bulamayacağınızı düşünüyorsanız, özsaygı üzerine çalışmalar yapmanız gerekebilir.

 

 

Önceki Yazılar

KENDİNE İYİ BAKMANIN BAŞKA BİR YOLU

Sonraki Yazılar

ÇOCUKLARLA BİRLİKTE OKUNABİLECEK KİTAPLAR