iliskinin-bitmesi-gerektigini-gosteren-isaretler (3)

İlişkinin Bitmesi Gerektiğini Gösteren İşaretler

Uzun süredir birlikte olduğunuz birinden ayrılmak zor olabilir. Ayrılık sonrası yaşayacağınızı düşündüğünüz acı veya onu tamamen kaybedicek olma korkusu bütün bedeninizi sarar. Ancak ilişkiniz her ikiniz içinde bir soruna dönüştüyse, kendinizi mutsuz hissediyorsanız ilişkinizi sonlandırmanız gerekebilir.

Ayrılık çanlarının çaldığını gösteren işaretleri sizler için derledik.

1. Birbirinizden uzaklaşıyorsunuz

Sağlıklı ilişkiler de bile çeşitli çatışmalar veya sorunlar yaşanabiliyor. Bu konuda birçoğumuz hemfikiriz. Ancak ilişkinizde artık partnerinizle aşılamayacak sorunlar yaşıyorsanız burada bir problem olabilir. Örnek verecek olursak; partneriniz duygusal ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa bir sorun var demektir. Siz evlenmeyi istiyorsunuzdur ama partneriniz sizinle aynı fikir de değildir, bu da bir problem. Muhtemelen evliliğe ve ilişkiye akış açınız bir birinden çok farklıdır. Partnerinizle birlikte ortak bir nokta da buluşamıyorsanız ilişkinizde ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

2. Kendinizi kontrol edemiyorsunuz

Eğer partneriniz dışında bir başkasıyla görüşüyor hem duygusal hem de cinsel anlamda bir şeyler yaşıyorsanız, evet, ilişkinizde büyük bir sorun var demektir. Belki de bunu partnerinizle iletişim kuramadığınızı düşündüğünüz için yapıyorsunuzdur. Sizin için sebep ne olursa olsun, bu durumu eşinizle veya partnerinizle paylaşmanız gerekir.

3. Birlikte vakit geçirmiyorsunuz

Eğer partneriniz sizin için önemli olan etkinliklere dâhil olmaktan kaçıyorsa yine ciddi bir sorun var demektir.

Ayrıca partneriniz hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğinizi düşünmeye başladıysanız bu da büyük bir sorundur. Sizinle hiçbir şeyi paylaşmıyor, arkadaşlarıyla bir araya getirmiyor ve gizli bir hayat yaşıyorsa, partnerinizi karşınıza alıp konuşma vakti gelmiş olabilir.

4. Düşüncelerinizi paylaşmaktan kaçıyorsunuz

Partnerinize karşı düşüncelerinizi rahat bir biçimde ifade edemiyor, kendisinden korkuyor veya vereceği tepkilerin çok yüksek olacağını düşünüyorsanız, yine ilişkinizde çok ciddi sorunlar var demektir. Çünkü sağlıklı bir ilişki de çiftler düşüncelerini ve duygularını rahat bir biçimde ifade etmeli.

5. Karşılıklı güven yoktur

İlişkilerin temelini güven oluşturuyor. İlişkinin yeni başladığı dönemlerde kıskançlık ve güvensizlik gibi durumların yaşanıyor olması normal karşılanabilir çünkü iki taraf da birbirini yeni yeni tanımaya başlar. Ancak uzun süredir birlikte olduğunuz kişiyle bu tür sorunları tekrardan yaşamaya başladıysanız, ilişkinizi gözden geçirmeniz gerekebilir.

 

 

Önceki Yazılar

Sanat Terapisinin Faydaları

Sonraki Yazılar

Olumsuz Düşüncelerle Başa Çıkma Yöntemleri