iliskilerde-romantizmi-artirmanin-yollari

İlişkilerde Romantizmi Artırmanın Yolları

Her çift ilişkisinin ilk günkü gibi romantik ve tutkulu kalması istiyor. İlişki başlangıcında konuşmak, sarılmak, öpüşmek veya dokunmak muhteşem bir heyecan yaratıyor. Tabii zaman ilerledikçe durum değişebiliyor. Birçok çift romantizmin, arzunun ve ilginin zamanla azaldığını düşünüyor. Peki, bu durumla nasıl baş edilir? Romantizmi artırmak için neler yapılabilir? İşte cevapları!

1. Sabah Öpücüklerine Dikkat

Her sabah kapıdan çıkmadan önce partnerinize ufak bir öpücük verirsiniz. Sabah öpücükleri alışkanlık haline geldiği zaman öpücükler de iki dudağın bir birine değmesinden ibaret olur. Bu durumda arzuyu beklemek ne kadar doğru olur? Size önerimiz, ara sıra partnerinizi şaşırtmanız ve öpücüklerinizi daha uzun ve tutkulu bir hale getirmeniz olacak. Bu sayede güne daha iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız.

2. Küçük Sürprizler Yapın

Yapacağınız küçük sürprizler her gününüzü daha da özel kılacak. Partnerinizin hafta sonu uyumasına izin verin, buzdolabına küçük notlar bırakın veya oturma odanızı bir piknik alanına dönüştürün. İlişkinize iyi geleceğini düşündüğünüz, partnerinizin sevdiği veya ilgilendiği şeylerle ilgili planlamalar yapabilirsiniz.

3. Şehir Dışına Çıkın

Sürekli tatil yapmanın masraflı ve neredeyse imkansız olduğunu biliyoruz. Ama en azından bunu senede iki defa yapabilirsiniz. Bazı araştırmalar çiftlerin en çok tatillerde yakınlaştığını söylüyor. Rezervasyon yapmaya şimdiden başlayabilirsiniz.

4. Özel Alanlarınızın Dışına Çıkın

Rutin, bir süre sonra birçok şeyi sıkıcı hale getirebiliyor. İlişkilerde de en çok yaşanan sorunlardan biri de bu. Partnerinizle birlikte yapabileceğiniz hobi alanlarını belirleyin ve kurslara kayıt olun. Yatak odanızda daha önce hiç denemediğiniz, sizi heyecanlandıran şeyleri deneyin.

 

 

Önceki Yazılar

Japon Çiçek Sanatı: İkebana

Sonraki Yazılar

Bekârlık Gerçekten Sultanlık Mı?