tinder

İLİŞKİ APLİKASYONLARI HAKKINDAKİ GERÇEK NE?


Tinder gibi aplikasyonlar sayesinde, flört edeceğimiz kişilerle tanışmamız daha kolaylaştı. Ancak yeni bir araştırmaya göre, buradaki ‘eşleşmeniz’ cinsellik yerine aşk arıyor olabilir.

Derleyen: Buğra LEVENT

Teknolojinin seks yaşamımızı nasıl şekillendirdiğini bulmak için; Clue adındaki sağlık aplikasyonu, Indiana Üniversitesi’nin Kinsey Enstitüsü’ndeki seks araştırmacıları ile birlikte çalıştı. Bu ikili, 198 ülkede 140.000 kişi üzerinde (ki katılımcıların yüzde 96’sı kadın) aplikasyonların ve teknolojinin diğer unsurlarının seks hayatımızı, sağlığımızı ve ilişkilerimizi nasıl etkilediği üzerine bir araştırma yaptı.

Yapılan araştırmada Amerikalıların yüzde 34’ünün cinsellik ya da romantik ilişkiler yaşamak için bu tür uygulamaları kullandığı; ancak kadınların yalnızca gündelik ilişkiler istemediği ortaya çıktı. Tek gecelik ilişki isteyen yüzde 10’luk kesime nazaran, katılımcıların yüzde 15’inin partner arayışı içinde olduğu belirlendi.

Bu araştırma, Tinder gibi aplikasyonların sadece seks için kullanılmadığını göstermiş oldu. Zira katılımcıların yüzde 36’sı kısa ya da uzun vadeli ilişkiler aradığını söylerken;  yüzde 11’i tek gecelik ilişkileri hoş karşıladığını ve yüzde 9’u ise herhangi bir romantik bağlılık olmadan seks amaçlı ilişki aradığını belirtiyor.

İşin garip yanı, erkekler ilişki aplikasyonlarını daha fazla cinsel birliktelik yaşamak için kullanıyor. Şüphesiz ki bazı kadınlar da, sağa kaydırdıklarında günübirlik ilişki arıyorlar. Buluşacağınız kişi ile seksten daha fazlasını yaşamak size bağlı.

Sonuç mu? İlk buluşmada seks yapmayı beklemeyin; ne de olsa bir aplikasyon sayesinde tanıştınız!

 

 

 

Önceki Yazılar

“ERKEK ARKADAŞIMA ÇOK FAZLA BAĞLIYIM”

Sonraki Yazılar

“NE ZAMAN EVLENMELİYİM?”

Bir cevap yazın