ilham-veren-cumle-yonca-sahinbas

İlham Veren Cümle: Yonca Şahinbaş

 

 

“Sevdiklerimi şüpheye düşürmem” Charles Bukowski*

“‘Sizi sevmediğimi düşünüyorsanız muhtemelen sevmiyorumdur. Sevdiklerimi şüpheye düşürmem.’ Bukowski’nin bu cümlesi dürüstlüğün en saf hali bence, hem sevdiklerim hem sevmediklerim için. Bu davranış biçimine ulaşmak zaman aldı elbette, ama bu durum çok konforlu, çok rahat ediyorum böyle. İşim gereği bulunmam gereken dizi setleri, oyunlar, provalar, dublaj stüdyoları gibi kalabalık ortamlarda çok fazla sayıda insana temas etmek zorunda kalınca ister istemez kendini ve ruhunu koruyabilmek için birtakım davranış şekilleri geliştiriyor insan yıllar içerisinde. Elbette kimseyi kırmadan, üzmeden, zedelemeden… Önceleri bunu başardığımı söyleyemeyeceğim. Ama zamanla öğrendim ki ben ve çevremdeki herkes için en rahatı, olumlu ya da olumsuz açıkça duygularını ifade etmek; tabii ki saygı çerçevesinde ve sadece gerektiği durumlarda. Birinden hoşlanmıyor olmak, saygısız ve rencide edici davranmayı gerektirmiyor. Sadece ondan uzak durmayı ve iş dışında bir ilişki kurmayı istemediğimi açıkça ifade etmeyi hem kendime hem karşımdakine yapılmış hakkaniyetli bir davranış olarak görüyorum. Durup dururken insanları ‘Seni seviyorum’, ‘Seni sevmiyorum’ diye ayırıp bunu da yüzlerine söylemekten bahsetmiyorum elbette.
Aynı şey yaşam çemberime dahil ettiğim bütün sevdiklerim için de geçerli. Bilirler ki ben hep varım ve onlar beni hayatlarında herhangi bir sebepten istemedikleri ana kadar da var olacağım. Şüphe yok!”

*Charles Bukowski, yazar.

Yonca Şahinbaş, oyuncu ve şarkıcı.

Oyunculuğun yanı sıra müzikle de ilgilen Şahinbaş’ın “Erguvan” isimli Türk sanat müziği albümü kısa bir süre önce çıktı.  

 

 

Önceki Yazılar

Fiziksel Aktivite Neden Önemli?

Sonraki Yazılar

Beslenme ve Cinsellik Arasındaki İlişki