shutterstock_499266688

HEDEF: DAHA ÇOK SEKS VE DAHA YOĞUN ORGAZM


Cinsel arzularınızı ifade etmek için yapmanız gerekenleri yazdık!

Derleyen: Buğra LEVENT

Daha Çok Seks!

Tufts Üniversitesi’nden Dr. Katherine O’Connell White’a göre daha sık sevişebilmek için, daha çok uyarılmak gerekiyor. Porno izlemek şehveti tetikleyebilir; ama bazı kadınlar genellikle yapay cinselliği uyarıcı bulmuyorlar.  Sizi neyin heyecanlandırdığını düşünün. ‘Sexting’ yani seksi mesajlaşma, işe yarayabilir. Zira yataktayken bile rahatça söyleyemediğimiz bazı şeyleri mesajlarda rahatlıkla yazabiliyoruz.

Dr. White’ın bir başka önerisi, hystericalliterature.com sitesinde sesli kitap okuyan kadınları izlemek; kadınlar, bir yandan kitap okurken, bir yandan da vibratörle uyarılarak orgazm yaşıyorlar. “Bazı araştırmalara göre, kadınlar en çok diğer kadınların orgazm görüntüleriyle tahrik oluyor” diyor Dr. White. Anlayacağınız bazen lezbiyen fantazileri kurmak, o kadar da şaşırtıcı değil.

Daha Çok Orgazm!

Daha çok orgazm istiyorsanız, partneriniz ya da her ikiniz de klitorise odaklanmalısınız. “Kadınların orgazma ulaşmasında en etkin yol klitoral uyarılma. Orgazmların yüzde 98’i klitorisin 4 ile 45 dakika arasında uyarılması sonucu yaşanıyor” diyor “Getting the Sex You Want” kitabının yazarı ve ilişki terapisti Tammy Nelson. Dr. White ise “Partnerinizden sizi orgazma ulaştırmasını ya da en azından yaklaştırmasını isteyin. Böylece cinsel birleşme öncesi vajinanın ıslanmasını da sağlamış olursunuz” diyor ve uyarıyor: “Art arda birden fazla orgazm yaşama hedefinizden vazgeçin- bu çok nadir.”

 

 

 

Önceki Yazılar

KADINLAR NEDEN ALDATIR?

Sonraki Yazılar

“NOMOFOBİK MİYİM?”

Bir cevap yazın