hayati-sevmenin-bes-basit-yolu

HAYATI SEVMENİN BEŞ BASİT YOLU

Sahip olunan hayatı sevebilmek için zamana ihtiyaç vardır. Birçok insan hayatında büyük değişimlerin olacağını ve sonunda da mutlu olacağını düşünür. Unutmayın ki bu büyük değişimi yapacak kişi yine sizlersiniz. Sahip olduğunuz hayatı kabullenip sevmenize yardımcı olacak birkaç ipucu derledik.

  1. Farkında olmak

Bulunduğunuz yer ile olmak istediğiniz yer arasında büyük bir uçurum varsa eğer, sizi hedeflerinizden uzaklaştıran seçimlerin farkında olmanız gerekir. Sahip olduğunuz hayatı sevebilmeniz için çaba göstermeniz önemlidir. Sadece bir alanda başarıya odaklanmak yerine bir birey olarak kendinizi geliştirmeye çalışın. Siz büyüdükçe hayatınız da büyüyecektir.

2. Minnettarlık

Minnettarlık uygulamalarının faydaları sayamayacağımız kadar çoktur. Müteşekkir olunan şeyleri fark eden insanlar, daha olumlu duyguları deneyimliyor, daha canlı hissediyor ve daha şefkatli oluyorlar. Sahip olduğunuz hayatı sevmek istiyorsanız, kendinize her gün şükran duymanız gereken şeyleri hatırlatmanız gerekir.

3. Denge

Dengeli bir hayat yaşamak, sakin ve huzurlu olmanıza yardımcı olacaktır. İç ve dış dengeyi bulmanız önemlidir. Günlük yaşamınızda kalbinizi ve zihninizi çok fazla yormamanız gerekir. Dengeyi sağlamanın en etkili yolu da meditasyon yapmaktır. Meditasyonla birlikte hem ruhsal hem de fiziksel olarak rahatlamış hissedebilirsiniz.

4. Hayallerini gerçekleştirin

Seveceğiz bir hayat yaşamak istiyorsanız, kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız gerekir. Hedeflerinizi sık sık kendinize hatırlatın ve yaşamınızda kararlar alırken hedeflerinizi düşünerek karar verin.

5. Pozitif arkadaşlar

Sizi negatiflikleriyle dolduran, mutsuz insanlardan uzak durmaya çalışın. Etrafınızı gülümsemeyi, sarılmayı, konuşmayı ve eğlenmeyi seven pozitif insanlarla donatın.

 

 

Önceki Yazılar

YARATICILIĞIN DÜŞMANLARI

Sonraki Yazılar

KLİNİK PSİKOLOG SEDA AKTAŞ SORULARINIZI YANITLIYOR