hayata-teslim-olmaya-karar-verenlere-12-hatirlatma

HAYATA TESLİM OLMAYA KARAR VERENLERE 12 HATIRLATMA

Hayatta bazen bazı şeyler ters gidebilir. Bir başarısızlık diğerini takip eder ve “mutlu günleri” beklemenin bir anlamı kalmadığını düşünmeye başlayabilirsiniz. Eğer bu durumdaysanız yani pes etmeye yakınsanız, karar vermeden önce bu listeyi okumanızı öneririz.

 1. Hedeflerinize doğru ilerlerken, tersliklerin yaşanması büyük bir olasılıktır. Siz her şeye rağmen ilerlemeye devam edin, hedefe ulaştığınızı göreceksiniz.
 2. İnsanların sizin hakkınızda ne söylediğine veya ne düşündüğüne takılmayın. Yalnızca sizi gerçekten seven ve güven duyduğunuz insanlarla vakit geçirin.
 3. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırarak daha düşük bir seviyede olduğunuzu düşünmeyin. Her insanın farklı bir yolu vardır. Onların başarılı olması, sizin kaybettiğinizi göstermez.
 4. Unutmayın! Daha önce de zor zamanlar geçirdiniz ve bu zorluklar sizi daha da güçlendirdi. Zorlukların üstesinden gelmeyi tekrar başarabilirsiniz.
 5. Ağlamak zayıflık belirtisi değildir. Sizi iyileştirir ve öfkelerinizden arınmanıza yardımcı olur.
 6. Değerinizi ve öneminizi, etrafınızdaki insanların sizin hakkınızdaki görüşleriyle ölçmeyin.
 7. Hatalar ve başarısızlıklar yaşamın bir parçasıdır. Bu parçalar sizi olgunlaştırır ve önünüzü daha berrak görmenizi sağlar. En azından ne yapmayacağınızı öğrenmiş olursunuz.
 8. Etrafınızda her zaman yardımınıza koşacak biri vardır. Onlardan yardım istemekten çekinmeyin.
 9. Bazen acı çekmek, kendimizdeki olumlu özelliklerin gün yüzüne çıkmasını sağlar: nezaket ve merhamet. Acı bizi daha iyi bir hale getirebilir.
 10. Yalnız olduğunuzu düşünmeyin. Yaşadığınız kötü durumları anlatan birçok kitap, film, video ve makale var. Tek yapmanız geren onları bulup, oradaki karakterlerin yollarına nasıl devam ettiklerini görmek.
 11. Korku, yeni adımlar atmanızı engelleyebilir. Korkunun sizin önünüze geçmesine izin vermeyin.
 12. Şimdi sizin için ne kadar zor olursa olsun tekrar ayağa kalkın. Çünkü zorlukların üstesinden gelecek güce ve yeteneğe sahipsiniz.

 

 

Önceki Yazılar

YAZ AYLARINDA SAÇ YIPRANMASI NASIL ÖNLENİR?

Sonraki Yazılar

POZİTİF PSİKOLOJİ VE POZİTİF DÜŞÜNME NEDİR?