hayallerinize-ulasmaniza-yardimci-olacak-oneriler

HAYALLERİNİZE ULAŞMANIZA YARDIMCI OLACAK ÖNERİLER

Herkesin hayalleri vardır. Ulaşmakta güçlük çekse de kurmaktan asla vazgeçemediği hayaller… Hayallerin ulaşılmaz olduğunu düşünülmesinin birçok nedeni var; başarısızlık korkusu, kendinden şüphe duymak veya finansal sorunlar. Ama bunların hiçbiri aşılamayacak problemler değil. Yıldızları yakalamak istiyorsanız savaşmanız gerekir.

Hayallerinize adım adım yaklaşmanıza yardımcı olacak tüyolar;

1.Kim olduğunuzu ve ne istediğinizi bilin

İşe kendinizi tanımakla başlayın. Kim olduğunuzu anladığınız zaman, ne istediğinizi tanımlamak daha kolay olacaktır. Kendi içinizde yaşadığınız belirsizlikler ilerlemenizi ve adım atmanızı engelleyebilir. Kendinizi keşfetmek için zaman ayırın.

2.Becerilerinizi ve yeteneklerinizi geliştirin

Becerilerinizi ve yeteneklerinizi geliştirmek için alternatif yollar arayın. Bir enstrüman mı çalmak istiyorsunuz, bir kursa yazılın, eğitici kitaplar okuyun veya enstrüman çalan bir arkadaşınızdan yardım isteyin.

3.Hayallerini gerçekleştirmek için yeni bağlantılar kurun

Yetenek tek başına yeterli olmaz. Etrafınızı hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek insanlarla kuşatın.

4.Yıkıcı eleştirileri dikkate almayın

Herkesin etrafında muhakkak olumsuz düşüncelere sahip insanlar vardır. Asla kimsenin sizi üzmesine ve hayallerinizi hafife almasına izin vermeyin. Yıkıcı düşünceleri hayatınızdan uzaklaştırıp, yapıcı olanları dahil edin.

5.Sabit bir tutumunuz olsun

Bir günde veya birkaç ayda kimse başarı elde edemez. Kendinize sürekli sabırlı olmanız gerektiğini hatırlatın.

6.Gelişmeye devam edin

Yaptığınız her işin muhakkak bir üst kademesi vardır. Kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin.

7.Karşılaşacağınız zorluklardan korkmayın

İnsanlar veya koşullar hayallerinize meydan okuduğunda, bunları üstlenmekte tereddüt etmeyin. Karşılaştığınız engel ne olursa olsun hayalleriniz için mücadele edin.

8.Asla pes etmeyin

Hayalleriniz için savaşırken hatırlamanız gereken en önemli şey, hiçbir zaman vazgeçmemenizdir. Daima umudunuz olsun, kimsenin sizi uçmaktan alıkoymasına izin vermeyin.

 

 

Önceki Yazılar

“ÇOCUK SAHİBİ OLAMIYORUM”

Sonraki Yazılar

GÜLÜMSEMEK NEDEN ÖNEMLİ?