guzellik-rutinlerinize-teknolojik-cihazlar-katin (5)

Güzellik Rutinlerinize Teknolojik Cihazlar Katın

Evde uyguladığınız cilt bakım ritüellerini adeta bir güzellik merkezindeymişçesine deneyimlemenizi sağlayacak olan teknolojik cihazlarla tanışın.

Büyükannelerimizin cilt bakım ritüelleri oldukça kolaydı; yüzünü yıka, nemlendir… Oysa şimdi, ürün çeşitliliği arttı ve günlük rutinler çok fazla adımdan oluşur oldu. Bu alışkanlıklara pek çok farklı bakım aleti de eklendi. Eskiden sadece dermatologlarda gördüğümüz cihazlar artık çoğumuzun banyosunda yer alıyor. Pek çok çeşidi olan bu yeni güzellik oyuncaklarını doğru kullanmak için ilk yapmamız gerekense dermatoloğumuzun onayını almak ve sonrasında doğru amaç için doğru cihazı bulmak. İşte karar vermenizi kolaylaştıracak birkaç öneri:

Vakumlu gözenek arındırma

Gözeneklerimizde biriken fazla sebum, kir ve makyaj kalıntıları zamanla tıkanıklığa yol açarak komedona neden olur ve kozmetik temizleyiciler yetersiz kalır. Bu nedenle güzellik merkezlerinde sıklıkla başvurulan vakumla cilt temizleme yöntemi artık pek çok ev tipi cihazın üretilmesiyle beraber günlük bakım rutinlerindeki yerini aldı. Ancak cildinizin yıpranmasına ve morluk oluşmasına neden olmamak adına dikkatli kullanmanızda fayda var.

Ultrasonik temizleyici

Hızla popülerleşen sonik titreşimli yüz temizleme cihazları, antibakteriyel silikon malzemesiyle hijyenik bir sonuç sağlarken, mikro pütürleri sayesinde cilt yüzeyindeki kir tabakasını temizliyor ve lenf drenajını artırarak cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor.

Buhar difüzörleri

Kullanımı oldukça kolay olan buhar difüzörleri cilt bakımında pek çok farklı alana uygulanabiliyor. Sıklıkla derin cilt temizliği öncesinde başvurulan buhar, aynı zamanda cildin nemlenmesine yardımcı olurken gözenekleri açıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor ve hücrelere oksijen desteği sağlıyor. Buhar difüzörlerine internetteki alışveriş sitelerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Akıllı maske terapisi

Bakım maskelerinin kısa süre içinde cilde nüfuz etmesini sağlayan akıllı maske cihazları, titreşimler sayesinde cildi bakıma hazırlıyor ve maskenin normal bekleme süresinden çok daha kısa bir sürede cilt üzerinde etki etmesini sağlıyor.

Lazer epilasyon

Evde uygulamaya müsait lazer epilasyon cihazları tüm vücutta kullanılabildiği gibi yüz bölgesindeki istenmeyen tüyleri ev ortamında gidermeye yardımcı olarak cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Ancak bu işlemin ardından herhangi bir lekelenme sorunu yaşamamak adına her gün güneş kremi kullanmaya özen göstermelisiniz.

BİZİM ÖNERİMİZ:

Yazı: Hüma Kaya

 

 

Önceki Yazılar

Hawaya Artık Türkiye’de

Sonraki Yazılar

Koronavirüs Salgınıyla Birlikte Değişen Çalışma Şekilleri