gunluk-cilt-bakim-rutini-nasil-olmalidir

Günlük Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Hepimiz sağlıklı, ışıl ışıl parlayan, temiz bir cilde sahip olmak istiyoruz. Bizlere kullanmamız için birçok çeşitli ürünler tavsiye ediliyor; tonik, temizleme, maskeler, koruyucular, nemlendiriciler… Peki, bu ürünlerin hepsi gerçekten gerekli mi?

Sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız, cilt bakımınızı sabah ve akşam olarak ikiye bölmenizi önerebiliriz.

Sabah Bakımı

Karmaşık, çok aşamalı cilt bakım rutinleri modaya uygun görünebilir. Ancak bu kadar fazla ürüne ve aşamaya ihtiyacınız yok. Çoğu insan için cilt bakım rutininde üç temel aşamaya dikkat edilmeli: temizleme, nemlendirme ve güneş koruyucu.

Sabah uyandığınızda, yüzünüzü cilt tipinize en uygun temizleyici ile yıkayın. Yağlı ve akneli bir cildiniz varsa, bu sorunların çoğalmasına engel olacak ürünleri tercih edebilirsiniz. Kuru ve hassas bir cilde sahipseniz, kremsi dokuya sahip temizleyiciler tercih edebilirsiniz. Eğer karma bir cilde sahipseniz de sabah yağlı cilt tipine uygun bir temizleyici, akşam ise kuru ciltler için uygun temizleyicileri tercih edebilirsiniz.

Sonraki aşamanızda cildinizi nemlendirin ve 15 dakika sonra da güneş koruyucu sürün.

Gece Bakımı

Gece bakımınızda kullanmanız gerek sadece iki ürün var: temizleyici ve nemlendirici. Ve evet, sabah kullandığınız ürünlerin aynısını akşam da uygulayabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi karma bir cilde sahipseniz ürünlerde değişiklik yapabilirsiniz.

Ayrıca bol bol su tüketmeyi de unutmayın.

 

 

Önceki Yazılar

Divan: Katie Holmes

Sonraki Yazılar

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Otizme Mavi Işık Yak!