biblioteque

FARKINDALIĞINIZI YÜKSELTMEK İÇİN

 

 


Hayat, her gün kendimizi yeniden keşfettiğimiz uzun bir yolculuk. Bu ayın öne çıkan kitapları arasından size bu yolda eşlik edecek kitapları seçtik.  

Koray Avcı Çakman’ın yeni kitabı ‘Nanni-Küçük Farenin Büyük Maceraları‘ sadece çocuklara değil, büyüklere de hitap ediyor. Farkındalık ve arayış üstüne yoğunlaşan kitap, hayattaki amacını bulmak için yola düşen gözü pek bir farenin yemyeşil tarlalardan büyük kente uzanan heyecan dolu hikâyesini anlatıyor. Bir çiftlikte sıradan bir hayat süren küçük fare Nanni’nin hayatı günün birinde yaşlı ve bilge baykuşun sorusuyla tamamen değişir. Nanni, hayattaki amacını keşfetmeye karar vererek zorlu bir yolculuğa çıkar. Çocuklara hayattaki amaçlarını belirleme ve gerçekleştirme yolunda cesaret aşılayan bu kitap, çocuklarda farkındalık yaratırken, büyüklere de yol gösteriyor. Macera dolu kitabın rengârenk çizimleri ise Zeynep Özatalay’a ait.

Koray Avcı Çakman, Tudem Yayınları, 96 s.

DUYGULARINIZI SAHİPLENİN

Geçecek mi?

Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar, seanslar sırasında danışanlarından en sık duyduğu “Geçecek mi?” sorusuna yanıtlar arıyor bu kitabında. Bu sorunun cevabı ise reddedilen duygularda ve ait olunmayan deneyimlerde saklı. “Geçecek mi?“, yarası iyileşmeden iyi olmuş gibi yapanlara, hayal kırıklıklarına basmadan yürümeye çalışanlara ve onaylanmak uğruna cümlelerini yarım bırakanlara yol gösterir nitelikte.

Gökhan Çınar, Destek Yayınları, 208 s.

SADELEŞİN

Hayata Yer Aç

Son yıllarda oldukça revaçta olan ve hayatımızın her alanında sadeleşmeye odaklanan bir yaşam tarzını benimsemek, çok da kolay olmuyor. Ancak bir kere alıştığınızda, fazlalıklardan arınmış bu hayattan kolay kolay vazgeçemeyeceğiniz kesin. ‘Hayata Yer Aç‘, minimalist felsefeyi basit yaşamanın kilidini açacak pratik eylemle birlikte anlamanızı sağlayarak zihniyetinizi değiştirmenize olanak sağlıyor.

Regina Wong, Paloma Yayınevi, 156 s.

YOL HİKÂYESİ

Zen Kaçıkları

Jack Kerouac’ın Gary Snyder ile dostluğundan ilham alarak yazdığı ‘Zen Kaçıkları‘, San Francisco’nun şiirli, şaraplı gecelerinden ıssız mı ıssız zirvelere uzanan, Meksika çılgınlıklarıyla, doğanın duruluğuyla, trenlerde kaçak seyahat ederken yaşanan aydınlanmalarla beslenen bir macerayı okuyucularla buluşturuyor. Kerouac, Beat Kuşağı’nın kutsal kitapları arasında yer alan bu kitabıyla zihnin sır perdesini aralıyor.

Jack Kerouac, Siren Yayınları, 256 s.

 

 

Önceki Yazılar

“KENDİMİ YALNIZ HİSSEDİYORUM”

Sonraki Yazılar

ERKEKLER DE ARTIK UYANDI