shutterstock_563237422

“EVLENMEK İSTEMİYORUM!”

Evlenmek istemeyen taraf ya siz olursanız…

Derleyen: Buğra LEVENT

Daha önce romantik komedi izlediyseniz, meseleyi biliyorsunuzdur. Esas oğlan ve kız tanışırlar, aşık olurlar ve sonsuza dek mutlu yaşayacaklarını düşünürüz. Ama sonra bir kırılma noktası yaşanır: Kız, evlenmek istese de, oğlan bir yüzüğün kendisine ayak bağı olmasını istemiyordur.

Kadınların evlenmek istemelerine ve erkeklerin bir türlü hazır hissetmemelerine aşinayız; ancak durum tersine döndüğünde ne oluyor? Şimdi bunu keşfetme zamanı.

İlişki uzmanı ve  What About Me? Stop Selfishness From Ruining Your Relationship kitabının yazarı Dr. Jane Greer, “Evlenmek, düğünü planlamak, birlikte yaşayacağınız bir ev bulmak, onu nasıl paylaşacağını öğrenmek ve evliliğin getirdiği her şey, zamanın ve emeğin büyük bir taahhüdüdür” diyor. “Çok şey gerektirdiği için bütün bunlara hazır olmayabilirsiniz.”

Evlilik hakkında emin olmamanız tamamen gerçekçi bir his ve umduğunuzdan daha yaygın.  Zira Pew Araştırma Merkezi’ne göre, 2014’te, 25 yaş ve üstü kadınların yüzde 17’si hiç evlenmemiş; buna karşın 1960’da bu oran sadece yüzde 8.

Çift olarak evlilik konusunda uyumlu değilseniz, bu tabii ki doğal. Psikolog Ryan Janes bile hiçbir çiftin birbirlerine aynı anda ‘Hadi evlenelim!’ dediklerini duymamış.

 

 

Önceki Yazılar

GÜZELLİĞİN SIRRI ÇAYLARDA GİZLİ

Sonraki Yazılar

ALDATMANIN PSİKOLOJİSİ

Bir cevap yazın