tumblr_nf2hcwwaxe1qz6f9yo3_1280

EROTİK HİKAYELER OKUYUN! NEDEN Mİ…

 

 


Araştırmalar, seks hikayesi okuyan kadınların yüzde 74 daha fazla seks yaptığını gösteriyor. Peki neden mi?

Bireylerin zihin&beden tepkilerini okumaların etkisi sayesinde iyileştirme yöntemine dayanan bibliyoterapi, günümüzde birçok terapist tarafından öneriliyor. Daha güzel haberler var: Seks terapistleri, özellikle kadınlara erotik hikayeler okumalarını öneriyor.

30- 45 dakika boyunca okunan erotik yazılar, beyinde kimyasal tepkimelere yol açarak libidonuzu tetikliyor. Buna bir şekilde duygusal uyarılma da diyebiliriz. Genellikle erkekler görme duyusu ile tahrik olurken, kadınlarda ise durum genellikle beynin içinde bitiyor. O halde, faydalanma zamanı!

1- Seksi geri getirin!

Romantik veya erotik yazılar okuduğun zaman aslında tüm bedeniniz ve ruhunuz uyarılıyor. Seksi tam karşınıza, yani işlerin merkezine konumlandırıyorsunuz. Sosyal hayattaki kimliklerinizi (anne, sevgili, çalışan, işveren, eş vb) unutmanızı ve kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlıyor. Dolayısıyla, “seksi” şeyler okumak, doğal bir afrodizyak görevi üstleniyor.

2- Fantezilerinizi uçuşa geçirir

Kafanızın içinde onlarca fantezi var ve birilerinin şöyle ya da böyle onlara benzer şeyleri yazıya döktüğünü biliyoruz. Bunları okumanız, belleğinize bir dönüş yaparak belki de varlığını bile unuttuğunuz fantezilerin zihninizde tekrar canlanmasını sağlayacak ve yeni fantezilere yelken açmanız yolunda size oldukça yardımcı olacak.

3- İletişim

Neyin mutlu edeceğini, nasıl tatmin olacağınızı ve gerçek anlamda bir rahatlamaya nasıl kavuşacağınızı düşünüyorsanız, kuşkusuz partnerinizle daha sık iletişime geçmeniz ve daha fazla şey paylaşmanız gerekiyor. Seks konusunda ona yeni fikirler sunmanız ya da okuduklarınızdan yola çıkarak, genişleyen hayal gücünüzü onunla paylaşmak ilişkiniz açısından da oldukça yararlı olacaktır.

4- İstatistiklere kulak verin

Psychology Today dergisinde yayımlanan bir çalışmaya göre, erotik roman okuyan kadınlar partnerleriyle %74 oranında daha fazla seks yapıyor. Dahası, The Journal of Sex Research’e göre, sık sık fantezi kuran kadınlar daha fazla seks yaparken, yatakta geçirdikleri zamandan çok daha fazla zevk alıyorlar.

5- Mutluluk…sadece mutluluk

Kendinizi biraz mutsuz hissediyorsanız, erotizme şans vermeyi deneyin. Erotik bir roman oldukça yardımcı olacaktır. Zira daima günlük hayattaki sorun ve sorumluluklarınıza ya da dünyada yanlış giden şeylere konsantre olmak zorunda değilsiniz. Biraz da duygularınıza ve arzularınıza kulak verin ki beyniniz de tatlı bir mola alsın.

 

 

 

Önceki Yazılar

NASIL KARAR VERİYORUZ?

Sonraki Yazılar

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞİN