yılbaşı hediyeler

DUYULARINIZI HAREKETE GEÇİRECEK HEDİYELER

Dünyayı algılama biçimimiz duyularımız sayesinde şekilleniyor. Yeni yıla farklı bir bakış açısıyla adım atmak istiyorsanız, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için duyuları harekete geçiren hediyeleri tercih edin.

Hayatı yaşamaya değer kılan ve bize haz veren çoğu şeyin kaynağı beş duyu organımızdır.Yaşadığımız dünyayı tanımamızın ve deneyimlememizin yolu olan duyularımıza odaklanarak, hayata daha fazla keyif ve neşe katmamız mümkün. Ne yazık ki, duyularımızın bize bahşettiği hazlardan kendimizi mahrum bırakıyoruz. Bunun en önemli nedeni ise,günümüzde görsel ve işitsel olarak ardı arkası kesilmeyen haber ve bilgi bombardımanına uğramamız. Ses ve görüntü kirliliği sadece görme ve işitme yetilerimizi etkilemekle kalmıyor. Etrafımızdaki kargaşa yüzünden diğer duyularımız da köreliyor ve olan bitene karşı hissizleşmeye başlıyoruz.

Hangimiz hâlâ gün batımını izlemenin, etkileyici bir melodiyi dinlemenin, rahatlatıcı bir masajın, bir buket çiçeğin harika aromasının veya uzun bir akşam yemeğinin keyfini çıkarmaya zaman ayırıyoruz? Bu basit ama hayatı yaşanır kılan hislere odaklanmaya günümüzde “farkındalık” adı veriliyor.

Duyularınızı geliştirdiğinizde ve onlara daha fazla yoğunlaştığınızda, hayattan keyif alma potansiyeliniz de aynı oranda artar. Yeni yılda yeni deneyimler kazanarak hayatınıza renk katmak ve yaratıcılığınızı artırmak istiyorsanız, sizin için seçtiğimiz, duyularınıza hitap eden hediye seçeneklerine göz atmayı unutmayın.

Görün

Dünyayı algılayışımız büyük oranda görme yetimizle bağlantılı. Güzel bir sanat eserine bakmak bizi görsel yönden etkilemekle kalmaz, duygularımızı da harekete geçirir. Film izlerken veya elimize yeni bir kitap aldığımızda ise yeni düşüncelere yelken açarız. Değişik renkler ve şekiller yaratıcılığımızı artırır, ruh halimizi etkiler. Modern dünyadaki teknolojik gelişmeler ekranlara hapsolmamıza neden oluyor. Yeni yılda hem kendi güzelliğinize güzellik katmanız hem de çevrenizdeki güzellikleri keşfetmeniz için hediye önerilerimize bir göz atın.


Ayna, Cumba Selection, ₺3.162

Météorites Electric Pearl Pudra, Guerlain, ₺530

Valiz, Tumi, ₺4.294

Hissedin

Gün boyunca bir şeylere dokunuyor olmamıza rağmen, acı veya yanma gibi olumsuz bir hisle karşılaşmadığımız sürece genellikle hissettiğimiz şeye odaklanmayız. Bedeninize dokunan şeylere dikkat etmeye başlayın; güneşin yüzünüzde bıraktığı sıcaklıktan yürüdüğünüz yolun dokusuna kadar. Bedeninizi saran kumaşların, soğuk kış günlerinde sizi ısıtan yorganın yumuşaklığının farkına varın.


Kanepe, Edra, Ayn Design, 9.856€

Diorific 360 Elegante Ruj, Dior, ₺185

Çanta, Dolce&Gabbana, ₺11.900

Tadın

Tat alma duyumuz olmadan hayatın tadını alamazdık. Acı, ekşi, tatlı, tuzlu… Yediklerimizin tadı mimiklerimize bile yansır! Sevdiklerimizle uzun bir akşam yemeği paylaşmanın, yeni ülkelerde yeni lezzetler keşfetmenin, her zamanki sıradan malzemelerle sürpriz tarifler yaratmanın keyfini yabana atamayız. Yeni yıla girerken sevdiklerinizle beraber çikolata dolu yılbaşı sepetlerinin tadına varmayı unutmayın!


Gourmet Latte Yılbaşı Sepeti, Mövenpick Hotel İstanbul, ₺1.700

Kahve Makinesi, Siemens, ₺2.370

Yeni Yıl Kutusu, Godiva, ₺109

Dinleyin

Müziksiz bir hayat düşünebiliyor musunuz? Motivasyona ihtiyacınız olduğunda, neşeliyken veya hüzünlüyken… Kısacası,hayatınızın her anında duygularınıza tercüman olacak veya en azından eşlik edecek bir melodi vardır. Şehirdeki ses kirliliğinden ve kulaklarınızın pasını silmek için yeni yıla yeni sesler keşfederek başlayın.


Pikap, Lenco, D&R, ₺816,14

Atlıkarınca Müzik Kutusu, Wooderful Life, Nezih,₺152,92

Müzik Sistemi, Emie, Beymen, ₺499

Koklayın

Sizi geçmişe alıp götürmekte en başarılı olan organınız burnunuzdur. Hafızanızın derinliklerine gömülmüş biranı, tanıdık bir koku sayesinde birden gözünüzün önünde canlanır. Kokular bazen huzur verir, bazen iştahınızı açar, bazen de hüzünlendirir… 2019’da hem kendiniz hem de eviniz için yeni aromalar keşfetmeye hazır mısınız?


Gül Buketi, Misk, ₺300  


Colonia Pura Seti, Acqua Di Parma, Beymen, ₺875

Pera Çubuklu Oda Parfümü, Atelier Rebul, 120ml, ₺139,90

Yazı:Tuğçe Temel

 

 

Önceki Yazılar

DAKOTA JOHNSON

Sonraki Yazılar

GÜNÜN KİTAP ÖNERİSİ: HAYALETLER