duygusal-yorgunluga-dogal-cozumler

Duygusal Yorgunluğa Doğal Çözümler

Zihnimizde dönüp dolaşan düşünceler, stresli yaşantılar ya da uykusuzluk yüzünden kendimizi yorgun hissedebiliyoruz. Bu tür duygusal yorgunluklara çare olan bitkilerle tanışıp enerjinizi artırabilirsiniz.

Bitkiler ve insanlar arasındaki bağı temel alan bitkisel terapi yöntemleri, duygusal dengesizlikler üzerinde etki ederek yorgunluğu gidermeye yardımcı olur. Bedeninizin ne söylediğine ve düşüncelerinize kulak verin, tepkilerinizi gözlemleyin. Size en çok hitap eden bitkisel karışımdan günde en az dört kez alın. Öğünlerden, kahve ve sigaradan 20 dakika önce veya sonra tüketebilirsiniz. Dilinizin altına ya da bir bardak suya 3-4 damla damlatarak içebilirsiniz. . Kullanmadan önce şişeyi 10 saniye boyunca çalkalamayı unutmayın.

Aşırı yorgun olduğunuzda

Hiç durmadan çalışıyorsanız, size meşe iyi gelecektir. Gücün sembolü olan meşe ağacının çiçeği, hissettiği yorgunluğa rağmen görevlerini aksatmayan kişiler için önerilir. Böylece kişi bünyesinin sınırlarının bilincine varır ve daha verimli olmak için kendini dinlendirir.

Zihinsel yorgunluk yaşadığınızda

Artık hiçbir şey yapacak haliniz kalmadıysa, latin çiçeği size deva
olacak. Capcanlı ve sıcak renkleri olan bu çiçek, yorgunluktan zihninizin çalışmadığını hissettiğinizde size enerji verir, uyuşukluğunuzu alır. Bu çiçekten elde edilen iksir yaşam gücünüzü size yeniden kazandırır.

Bitkinlik hissettiğinizde

Aklınızda düşünmeniz gereken çok şey varsa, size beyaz çiçekli atkestanesini öneriyoruz. Zihninizdeki sonu gelmeyen düşünceler enerjinizi emer. Bu kadar düşünmek sizi asla ilerletmez, verimli kılmaz. Tıpkı tohumu yeniden üretilemeyen beyaz çiçekli atkestanesi gibi olursunuz. Bu çiçeğin iksiri zihninizi yatıştırır ve uykusuzluk sorununu çözer.

Enerjiniz tükendiğinde

Artık enerjinizi yeniden toplayamıyorsanız, size zeytin öneriyoruz. İnsanı sıra dışı bir şekilde yeniden kuvvetine kavuşturan zeytin ağacı canlılığını size de bulaştıracak. Ne zaman enerjinizin kalmadığını hissetseniz, ister zihinsel ister fiziki yorgunluk olsun, tüketebilirsiniz.

Uyku düzeniniz bozulduğunda

Geceleri uyuyamayıp gündüzleri uyuyor hale geldiyseniz, gündüz sefası çiçeğinin gücünden destek alın. Adından da anlaşıldığı üzere bu çiçek sabah çok erken saatte açar ve gün içinde yavaş yavaş geri kapanır. Bundan elde edilen iksir gece kuşları için idealdir, bünyenin ritmini ve günlük hayatı yeniden düzenler.

Hastalandığınızda

Virüs kaptıysanız, hercai menekşe hercai menekşe size ihtiyacınız olan enerjiyi yeniden kazandırabilir. Nasıl mikropların çok sayıda formu bulunuyorsa, bu çiçeğin de birçok türü var. Hercai çiçeğinin iksiri fiziken mikroplara ve enfeksiyonlara karşı korunmasız hale gelen kişiler için birebirdir.

 

 

Önceki Yazılar

Keyifle İzleyeceğiniz Zamansız Biyografi Filmleri

Sonraki Yazılar

Dokunma Duyusunun Yeniden Kazanımı