dudak-bakimi-nasil-yapilmali

Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Daha sağlıklı, dolgun ve nemli dudaklara sahip olmak istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

1. Gece bakımı

Çatlayan dudaklarınızı kuru görünümden arındırmak için sık sık nemlendirmeniz gerekir. Yatmadan önce dudaklarınıza dudak balmı sürün. Ertesi sabah, ölü deriyi alabilmek için nemli bir bez veya bir diş fırçasıyla dudaklarınızı temizleyin. Bu uygulama aynı zamanda dudak bölgesindeki kan dolaşımını da artıracaktır.

2. Bol bol su için

Kuruluğun en yaygın nedenlerinden biri yeterli su tüketmemektir. Günde sekiz bardak su tüketmek, size birçok açıdan fayda sağlayacaktır.

3. Kullandığınız ürünlere dikkat edin

Bazı dudak balmları dudaklarda daha fazla kuruluk yapabiliyor. Bu nedenle de kullandığınız ürünlerin içeriğinde bulunan yağları iyice araştırmanızı öneririz. Süresi dolmuş ürünleri de kullanmadığınızdan emin olun.

4. E vitamini kullanabilirsiniz

E vitamini kapsüllerini ikiye bölüp dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. E vitamini kan dolaşımını hızlandırır ve yeni cilt hücreleri üretmeye yardımcı olur. Ayrıca yumuşacık dudaklara da sahip olabilirsiniz.

5. Aloe vera kullanın

Yatıştırıcı ve nemlendirici etkisiyle bilinen aloe verayı dudaklarınız için de kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza aloe vera peelingi yaparak ölü hücrelerden arınabilirsiniz.

 

 

Önceki Yazılar

Hayal Etmenin Gücü

Sonraki Yazılar

Japon Çiçek Sanatı: İkebana