dogayla-ic-ice-olmak-neden-onemli

DOĞAYLA İÇ İÇE OLMAK NEDEN ÖNEMLİ?

Kışın motivasyon düşüklüğü daha fazla yaşanıyor. Birçoğumuz karanlık çöktüğünde işten çıkıyoruz, o saatten sonra da dışarı çıkıp program yapmak hepimiz için zor olabiliyor.

Kış aylarında içimize kapanıp evde dinleniyor olmak her ne kadar cazip gibi görünse de, duygusal, fiziksel ve zihinsel dengeyi koruyabilmek adına doğada vakit geçirmek gerekir.

Doğada geçireceğiniz vakit, kış aylarında zihinsel ve fiziksel dengeyi sağlayabilmek adına önemlidir. Evden ne kadar sık dışarı çıkarsanız kendinizi bir o kadar sağlıklı ve mutlu hissedersiniz.

Kendinizi neden doğanın kollarına atmanız gerektiğini anlatıyoruz.

Güneş Işığı

Psikologlar, gün doğumu ve gün batımı arasındaki zamanın duygusal mutluluğu artırdığını söylüyor. Güneş ışığına maruz kalmak, ruh halinin yükselmesiyle ilişkilendirilir.

Doğa Stresi Azaltır

Doğada yürüyüş yapmak, stres hormonlarını en aza indirip, olumlu duygularınızı en üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

D Vitamini

Açık havada vakit geçirmek, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamini alması demektir. D vitamini sadece ruh halinizi düzeltmekle kalmaz bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

Temiz Hava

Doğada ne kadar vakit geçirirseniz temiz havaya o kadar maruz kalmış olursunuz.

Pozitif Zihin

Doğada vakit geçirmek seratonin seviyesini yükseltir. Ayrıca yapacağınız uzun yürüyüşler zihninizi boşaltmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Doğada vakit geçirmek aynı zamanda depresyon riskini de azaltıyor.

 

 

Önceki Yazılar

AŞKTA YEKVÜCUT OLMA FANTEZİSİ

Sonraki Yazılar

İLHAM VEREN CÜMLE: YEKTA KOPAN