ders-niteliginde-sekiz-film

Ders Niteliğinde Sekiz Film

İzlerken hem keyif hem de hayatınızı yeniden sorgulayıp şekillendirme kararı alacağınız sekiz film.

The Shawshank Redemption (1994)

Çıkarılan Ders: Umudunu asla kaybetme!

Frank Darabont’un senaryosunu yazdığı ve yönettiği The Shawshank Redemption filmi, umudun asla var olmadığına inandığımız anlarda bile aslında umudun hep olduğunu bizlere gösteren bir başyapıt.

A Clockwork Orange (1971)

Çıkarılan Ders: Her şeyden önce özgülük!

Stanley Kubrick’in yönetmenliğini yaptığı, Anthony Burgess’in aynı adlı yapıtından uyarlanan 1971 yapımı film, “iyiyi iyi, kötüyü kötü yapan nedir, suçu yaratan toplum mudur yoksa suçluyu yaratan aileler mi?” gibi soruların cevabını bulacağınız kült filmlerden biri.

Forrest Gump (1994)

Çıkarılan Ders: Kimseyi küçümseme!

Robert Zemeckis’in yönetmenliğini üstlendiği Forrest Gump, hayatın düşünüldüğünden daha basit olduğunu gösteren ABD yapımı kült filmlerden biri.

Finding Nemo (2003)

Çıkarılan Ders: Koruyucu ve telaşlı ebeveynler olmaktan vazgeçin!

ABD yapımı animasyon filmi olan Finding Nemo, korkularınızdan arınmanıza ve içinizdeki gücü yeniden keşfetmenize yardımcı olacak.

Fight Club (1999)

Çıkarılan Ders: Hayatı dolu dolu yaşa!

David Fincher’ın yönetmenliğini yaptığı Fight Club, gündelik hayatın insanı nasıl tükettiğini ve insanın kendisini nasıl keşfedebileceğini gösteren müthiş bir film.

My Girl (1991)

Çıkarılan Ders: Ölüm ne yazık ki kaçınılmaz.

Laurice Elehwany tarafından yazılan ve Howard Zieff tarafından yönetilen My Girl, korkularınızla yüzleşmenize yardımcı olacak filmlerden.

Spirited Away (2001)

Çıkarılan Ders: Değerlerinizi fark edin!

Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen animasyon, iyi ve kötüyü gözler önüne seren, hayal gücünüzü zorlayacak bir film.

The Game (1997)

Çıkarılan Ders: Gerçekten neyin önemli olduğunu unutma!

Amerikan sinemasının en önemli yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen David Fincher’ın ilk filmlerinden olan The Game, ölüm ve hayatla ilgili ayrıntılı bir oyun sunuyor.

 

 

Önceki Yazılar

Altı Adımda Doğal Rutin

Sonraki Yazılar

Kendini Güvende Hissetmenin Yararları