seks

DAHA İYİ SEKS!


 

Derleyen: Buğra LEVENT

Daha iyi bir cinsel hayat için seks uzmanları Mike Lousada ve Louise Mazanti’ye kulak verin! 

1- Mükemmel Tekniği Unutun

“İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri, yeni teknikleri öğrenmeleri gerektiğini düşünmeleri” diyor Lousada. Seks, sadece ne yaptığınız ile değil, nasıl hissettiğinizle de ilgili. Yeni bir teknik denerken, ne hissettiğinize odaklanın ve partnerinizin nasıl tepki verdiğine bakın. Zevk aldıysa, size zaten hissettirir ve böylece devam edersiniz.  İşe yaramıyorsa; ikinizin de heyecan verici bulduğu bir seks pozisyonunu deneyebilirsiniz.

2- Erotik Zekanıza Güvenin

Erotik zekayı kendini yakın ilişkilere açma sanatı olarak tanımlayabiliriz. Mazanti, “Bizim cinsel enerjiye ne zaman evet ya da hayır diyeceğini bilen bir parçamız” diyor. “Birisiyle daha derin bir yakınlık kurmamıza olanak tanır ve ne zaman açılacağımızı, daha ne kadar çekingen kalacağımızı, hızlı ilerleyeceğimizi veya yavaşlayacağımızı bilmemizi sağlar.”  Bu yüzden erotik zekanızın size söylediklerine güvenin.

3. Düşünmeyi Bırakın, Hissetmeye Başlayın

Zihinlerimiz, seks sırasında araya girebiliyor.  “Pek çok insan bir dahaki sefere ne olacağına dair zihinsel imajda sıkışıp kalıyor ve bu durum onları seks esnasında partnerlerinden uzaklaştırıyor” diyor Lousada. Eğer siz de sevişirken ne hissettiğinizi önemsemek yerine düşüncelerinize kulak verirseniz, dikkatinizi vücudunuzdan uzaklaştırmış olursunuz.

 

 

Önceki Yazılar

ÇEVRİMDIŞI ROMANTİZM

Sonraki Yazılar

“HAYAT DENEYİMLERİNİ ZENGİNLEŞTİRİYORUZ”

Bir cevap yazın