cocuklarla-birlikte-okunabilecek-kitaplar (3)

ÇOCUKLARLA BİRLİKTE OKUNABİLECEK KİTAPLAR

 Çocuklarınızla birlikte okuyabileceğiniz kitapları derledik.

Artık Korkmuyorum

Çocukluğun her türlü dertten uzak, saf neşeyle geçen bir dönem olduğunu düşünürüz. Öte yandan, çeşitli korkularla veya yaygın anksiyete bozukluğuyla mücadele eden çocuklar için durum hiç de öyle değildir. Zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkileyen korkularının üstesinden gelmelerini sağlayacak yöntemleri sunan “Artık Korkmuyorum”, çocukların kendi başlarına, ebeveynleriyle, terapistleriyle ya da öğretmenleriyle birlikte yapabileceği etkili alıştırmalardan oluşuyor. Timothy A. Sisemore, Beyaz Balina Yayınları, 200 s.

Liyo ve Cesareti Arayan Geyik

Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi “Liyo” adında çocuklara yönelik yeni bir seri çıkarmaya başladı. “Liyo ve Cesareti Arayan Geyik”, okul öncesi dönemde korku ve kaygıları olan çocukların kendilerini cesur hissetmelerini ve sahip oldukları başa çıkma becerilerini fark etmelerini sağlıyor. Kitabın içinde Kitabı Nasıl Kullanmalıyım? ve Cesaret Bilekliğini Oluşturma adında bölümler de bulunuyor. Asena Yurtsever, Anya Yayın, 44 s.

Doğa Dostu Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

Kanadalı paleontolog Scott Sampson, insanları doğayla birleştirmenin tutkulu bir savunucusu. Giderek yeşilin azaldığı ve betonlaşan bir dünyada çocuklarımıza doğa sevgisini aşılamak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Sampson bu kitabıyla çocuklarımızın doğayı sevmesine nasıl yardımcı olabileceğimize kılavuzluk ediyor. Scott D. Sampson, Alfa Yayınları, 360 s.

Çocukla Sinema

“Çocukla Sinema”, 3-12 yaş arasındaki çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz filmler konusunda size rehberlik etmek üzere yazıldı. Sizi sinemanın büyülü dünyasına davet eden bu kitap, çocuklarınızla yaşamsal doğru ve yanlışları sorgulamanın, onların duygusal zekâlarını ve bilişsel yeteneklerini geliştirmenin de kapılarını açıyor. Burak Göral, Doğan Kitap, 340 s.

Gecen Gündüzüm Olsa

“Gecen Gündüzüm Olsa”, unutmak ve unutulmak kavramları üzerine düşündürürken, sevgiyi olabilecek en naif şekilde anlatıyor. Modern çağın ve değişen aile yapısının yaşlıları nasıl huzurevi çıkmazına yönlendirdiğini eleştiren kitap, büyükanne ve büyükbaba sevgisini hatırlatarak, onların yokluğunun çocukların ruhunda yarattığı burukluğa değiniyor. Andreas Steinhöfel, Tudem, 72 s.

 

 

Önceki Yazılar

İLİŞKİNİZİN BİTMESİ GEREKTİĞİNİ GÖSTEREN 10 İŞARET

Sonraki Yazılar

ÇIPLAK AYAKLA KOŞMAK