cocukla-icin-10-film-onerisi (8)

ÇOCUKLAR İÇİN 10 FİLM ÖNERİSİ

Bu yaz tatilinde hem sizin hem de çocuklarınızın keyifle izleyeceği aile, komedi ve animasyon filmlerini bir araya getirdik.

Özgür Ruh (Spirit – 2002)

DreamWorks’e ait olan bu animasyon filmi, Spirit isimli vahşi bir atın başından geçen olayları bize aktarıyor.

Köpekbalığı Hikayesi (Shark Tale – 2004)

Shark Tale izlerken en keyif alacağınız animasyon filmlerinden biri. Film, Oscar adlı bir balığın vejetaryen bir köpek balığıyla başından geçen olayları anlatıyor.

Hugo (2011)

Martin Scorsese filmi olan Hugo, romantik bir Paris atmosferinde geçiyor. Hugo, her yaştan çocuğu büyüleyecek bir maceraya ve gizeme sahip.

Pan (2015)

Peter Pan’ın geçmişine gitmeye hazır mısınız? Pan filmi ile eğlenceli bir dünyaya dalacaksınız.

Kızgın Kuşlar (The Angry Birds – 2016)

The Angry Birds’ü hepimiz video oyunlarından tanırız. Animasyon filmine çevrilen The Angry Birds, öfke problemleriyle bir türlü başa çıkamayan Red adlı kuşun hikayesini aktarıyor. Her karaktere ayrı ayrı aşık olacağınız bu animasyonun ikinci filmi de yolda. Bu nedenle ilk filmini bir an önce izlemenizi tavsiye ederiz.

Zootropolis (Zootopia – 2016)

Walt Disney’in animasyon filmi olan Zootopia, büyülü dünyası ve eğlenceli karakteriyle sizleri içine çekecek. Film, polis olan tavşan Judy Hopps ve tilki Nick’in başından geçen olayları anlatıyor.

Heidi (2016)

Hikayeyi hepimiz az çok biliyoruz. Çocukluğumuzun çizgi dizisi olan Heidi, filmiyle de büyülemeyi başardı. 8 yaşında yetim kalan bir kız çocuğunun başından geçen olayları izleyeceğiniz bu filmde, Alp’lerde olmayı isteyeceksiniz.

Küçük Prens (Le Petit Prince – 2015)

Küçük Prens, Antoine de Saint-Exupéry’nin en sevilen kitabından beyazperdeye uyarlandı. Filmde küçük bir kızın, Küçük Prens’in büyülü dünyasına yolculuğunu izleyeceksiniz.

Küçük Deniz Kızı Ponyo (Gake no ue no Ponyo – 2008)

Miyazaki tarafından beyaz perdeye aktarılan bu filmde, Ponyo isimli Japon balığının en büyük hayali insan olmaktır. Bu filmde, Ponyo’nun beş yaşında bir oğlan çocuğuyla çıkacağı yolculuğu izleyeceksiniz.

Coraline (2009)

Coraline, ailesiyle birlikte eski bir eve taşınır. Bu evde dar bir geçide uzanan gizli bir kapı bulur ve geçitten geçmeye karar verir. Coraline’ın paralel bir evrene geçeceği bu geçitte, başına gelen olayları izleyeceksiniz.

 

 

Önceki Yazılar

BURÇLARA GÖRE PARFÜM ÖNERİLERİ

Sonraki Yazılar

DIABLO SWING ORCHESTRA ZORLU’DA