cocuk-sanat-festivali-zorlu-psm’de (2)

ÇOCUK SANAT FESTİVALİ ZORLU PSM’DE

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Çocuk Sanat Festivali, 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Çocukları sanat dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen ve geniş etkinlik yelpazesiyle miniklere farklı deneyimler sunacak festivalde katılımcıları birçok sürpriz bekliyor.

4 gün boyunca Zorlu PSM’de binlerce çocuğu ağırlayacak olan Çocuk Sanat Festivali kapsamında minikler; resimden müziğe, mozaikten dramaya, felsefeden sanat tarihine, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya uzanan geniş bir yelpazede kurgulanan atölyelere katılma şansı bulacaklar. Festival kapsamında dansa ilgi duyan minikler Tan Sağtürk Akademi ile klasik bale, jimnastik, Street dance & mini hiphop atölyelerini deneyimleyebilecekler. Müziğe ilgi duyan çocukları ise Doremusic ile Ukulele’den, vurmalı çalgılara pek çok enstrüman ile eğitim alabilecekleri atölyelere katılma şansı bulacak. Festival kapsamında Artkolik ise katılımcı miniklere Tabak Boyama, Karikatür Otoportre, Mozaik ve Tekstil Boyama gibi birçok renkli atölyeye katılma imkanı sunacak. Festival kapsamında Ragıp Savaş Sanat Akademisi de Yaratıcı Drama ve Oyunculuk atölyeleri ile tiyatroya ilgi duyan minikleri bekliyor. Çizim yapmaya ilgi duyan minikler Devrim Erbil ile sanatçının gözünden İstanbul’u renklendirirken, yerli ve yabancı pek çok büyük sanatçının çizgilerine dair fikir sahibi olabilecekler. Diğer yandan Yiğit Yazıcı ile tuvallere hayallerini aktarabilecekler. 4 gün boyunca çocuklara dopdolu bir program sunmayı hedefleyen festivalde, Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun Hayal Çalan Cadı ve TRT Çocuk’un “Rafadan Tayfa” oyunu gibi birçok tiyatro ve film gösterimi izleyicilerini bekliyor. Ayrıca Çocuk Sanat Festivali, tohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırarak çocuklara çok farklı alanlarda deneyimler kazandırmayı hedefliyor.

Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan Çocuk Sanat Festivali’nin biletlerine www.biletix.com , Zorlu PSM ve tüm Biletix gişelerinden ulaşmak mümkün.

 

 

Önceki Yazılar

KENDİNİZİ AFFEDİN

Sonraki Yazılar

KIŞ HASTALIKLARINDAN KORUNMA YOLLARI