hiper

“ÇOCUĞUM AKILLI AMA NEDEN BAŞARAMIYOR?”


Psychologies Türkiye, Açık Diyalog İstanbul ve Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık Merkezi işbirliği ile yapılan veliler için seminerler dizisi devam ediyor.

Klinik Psikolog Nur Dinçer Genç’in yürüttüğü bu seminer dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluklarını konu almaktadır. Çocuğunuz dikkatini toplayamıyorsa, sürekli hareket edip konuşuyorsa, çabuk sıkılıyorsa, isteklerini gerçekleştirmek konusunda sabırlı davranmıyorsa, masa başında uzun süre kalamıyorsa, ödev yapmakta zorluk çekiyorsa, kendisinde dikkat eksikliği, hiperaktivite ve dürtüsellik olabilir. Bu seminerin amacı; ebeveynlerin dikkat eksikliği ve yardım yolları hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktır.

Açık Diyalog İstanbul’da gerçekleşecek olan seminerin tarihi 4 Haziran Pazartesi, saati 19:00-20:30 arasıdır.

Seminer ücretlidir. Kontenjan kısıtlı olduğu için kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Detaylı Bilgi için: 0212 232 76 62

Nur Dinçer Genç Kimdir?

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Özel Yüzyıl Işıl Okulları’nda psikolojik danışmanlık biriminde görev aldıktan sonra Psikoterapi Bilim Merkezi’nde, çocuk ve ergenlerde okul ve öğrenme sorunları, aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı alanlarında çalışmalar yapmış, okullarda rehberlik birimlerinin yeniden yapılandırılması konularında çeşitli çalışmalar yapmış, eğitimler vermiştir. 2000 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Merkezi’nde psikolog olarak göreve başlayan Nur Dinçer Genç psikoloji alanında çalışanlara yönelik eğitim ve süper vizyon çalışmaları yapmaktadır. Mayıs 2011 tarihinden itibaren kendi kurduğu Arkabahçe Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık merkezinde terapist, eğitimci ve yönetici olarak çalışmaktadır. Genç, çalışmalarında ağırlıklı olarak Dışavurumcu Sanat Terapisi, Kum Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, EMDR Terapisi, Aile Terapisi ve Jung Terapisi tekniklerini kullanmaktadır. Genç’in çoğunlukla çalıştığı danışmanlık konuları ise psikolojik travma, okul ve öğrenme sorunları, çocukluk dönemi sorunları, aileiçi iletişim sorunları, hamile danışmanlığı, anne-bebek danışmanlığı ve bakıcı-bebek danışmanlığıdır.

 

 

Önceki Yazılar

DOĞRU SEÇİMLER YAPIN

Sonraki Yazılar

ÖNEMLİ OLAN YAŞAMAYI SEVMEK