cinsel-hayatinizi-iyilestirin

CİNSEL HAYATINIZI İYİLEŞTİRİN

Mutlu, keyifli ve devamlı bir cinsel yaşam mümkün mü? Cevap için içeriğimize göz atabilirsiniz.

İster 30 günlük, isterseniz de 30 senelik bir ilişki içinde olun, yine de cinsel yaşamınızla ilgili endişe duyabilirsiniz.

Mutlu bir seks yaşamına sahip olmak, fiziksel sağlıktan ilişkilere birçok fayda sağlar. Ama asıl soru, mutlu bir cinsel yaşam nasıl sağlanır? Kimileri mutlu seks yaşamını sayılarla bir tutuyor. Kimileri ise orgazm oldukları sürece mutlu bir seks yaşamı içinde olduğunu düşünüyor. Gerçek şu ki, bu kriterler mutlu seks yaşamının anahtarı sayılmaz. Çünkü seks yaşamında asıl önemli olan, her iki tarafın da kendini güvende, rahat ve cinsel anlamda tatmin olmuş hissetmesidir.

Mutlu bir seks hayatınız olsun istiyorsanız, partnerinizle doğru iletişimi kuruyor olmalısınız. Birbirinizin sevdiği ve rahatsız olduğu şeyleri bilmeniz, zevkin doruklarına ulaşmanıza yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken birbirinize karşı dürüst ve açık olmanız.

Mutlu Seks İpuçları

Seks hayatınızı iyileştirmek için planlama yapmanız gerekebilir. Merak etmeyin, planlamalar romantizmden bir şey götürmeyecek.

Öfkenizi Gizlemeyin

Bazı insanlar partnerlerine öfkeli oldukları anlarda da seks yapıyor. Ancak yönetilemeyen öfke cinsel arzuyu azaltabilir, güvensiz hissettirebilir ve aradaki bağı koparabilir. Öfkeli olduğunuz birine karşı şefkat, sevgi veya cinsel haz duyabilir misiniz?

Öfkeli olduğunuz anlarda seks yapmamaya çalışın. Nedenlerini partnerinizle paylaşmaktan da çekinmeyin.

Vücudunuzu Keşfedin

Mastürbasyon kendinizi keşfetmeniz için muhteşem bir yöntem. Kendinizi tanımak, hangi noktalarınızdan zevk aldığını öğrenmek ve bunları partnerinizle paylaşmak, daha mutlu bir seks yaşamına sahip olmanızı sağlayabilir.

Orgazm Taklidi Yapmayın

Belki de ilişkilerdeki en yanıltıcı ve en yanlış durum bu olabilir. Partnerinizi sırf incitmemek için orgazm taklidi yapıyor olabilirsiniz. Ama unutmayın ki seks iki taraflıdır ve iki tarafın da aynı keyfi alması gerekir. Partnerinize karşı dürüst olun. Yanlış giden bir şeyler varsa uyarın ve beklentilerinizi açık bir şekilde ifade edin.

Ön Sevişmeyi İhmal Etmeyin

Filmlerde gördüğümüz o bakışmalar tutkulu öpüşmeler gerçek hayatta da oldukça etkili. Partnerinizle oyun oynamaktan çekinmeyin. Ön sevişme sizi zevk alacağınız bir cinsel ilişkiye götürür.

Hemen Köşenize Çekilmeyin

Çoğunlukla insanlar seks sonrası iletişimi keserler. Sevişme sonrasında da partnerinizle olan iletişiminiz oldukça önemlidir. Hemen uyumak veya partnerinizden ayrılmak yerine, onunla vakit geçirmeye çalışın. Seksten sonra sarılmak, konuşmak birbirinizi daha iyi tanımanıza ve bağ kurmanıza yardımcı olur.

 

 

Önceki Yazılar

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM FESTİVALİ

Sonraki Yazılar

ATIKSIZ HAYAT HAREKETİ