seksgercekleri

CİNSEL GERÇEKLER!

 

 


Rakamlarla konuşuyoruz; kadınlar, cinsel fantezilerini gerçeğe dönüştürme konusunda erkeklerden daha cesur.

Derleyen: Y. Buğra Levent 

  • Journal of Sex’de yayımlanan bir araştırmada, kadınların yarısının başka bir kadınla ilgili fanteziler kurduğu, yüzde 45’inin ise başka bir kadını öptüğü saptanmış. Araştırmanın yazarı Dr. Eve, kadınların cinsel tercihlerinin değişkenlik gösterebildiğini söylüyor. Bundan en iyi şekilde faydalanmanın yoluysa belli: açık iletişim. (Ayrıca kadınların %60’ı  da başka kadınlara ilgi duyuyor!)
  • Kadınların % 82’si işi dışarıya taşımak istiyor. 2011’de yapılan Lelo anketi, kadınların yüzde 73’ünün arabada seks yapmayı hayal ettiğini ve yarısının daha önce açık alanda seks yaptığını ortaya çıkardı. Dr. Eve bunun erkeklerin kadınları yeniliğe açık olma konusunda ne kadar hafife aldığının kanıtı olduğunu söylüyor: “Halka açık alanlar size aklınızı başınızdan alacak deneyimler sunar.”
  • More dergisi tarafından yapılan bir ankette, her üç kadından ikisi bağlanma ve tokatlanma konusunda tecrübeleri olduğunu itiraf etmiş. Dr. Eve birçok kadının bir numaralı fantezisinin bu olduğunu söylüyor.
  • Kadınların % 76’sı onun üstünde seks oyuncağı denenmesini isterken, erkeklerin yarısı seks oyuncaklarını yatağa dahil etmeyi dahi düşünmemiş. Kadınların yüzde 40’ı da yatak odasına oyuncakları dahil etmek istiyor ancak sormaya çekiniyor. Bu tür oyuncakların yıllar önce utanç verici şeyler olmaktan çıktığının altını çizen Dr. Eve, “Oyuncaklar partnerinizin zevkini paylaşmanın ve vücudunu daha iyi tanımanın harika bir yoludur” diyor. Ayrıca kadınların % 75’i kelepçe kullanmak için sabırsızlanıyor.
  • 2014 yılında IFOP tarafından yapılan bir ankette, kadınların yüzde 60’ı yatak odasına kamera sokabileceğini söyledi. Erkeklerin üçte ikisi henüz böyle bir macerayı filme almaya cesaret edememiş. Birbirinizi filme çekmenin heyecan verici olduğunu söyleyen Dr. Eve, “Kadınlar sevişme görüntülerini saklayarak seks yaşamlarına yenilik ve eğlence katmaya hevesli. Ama videonun gizli kalmama riskini sakın unutmayın” diyor.

 

İstatistik Kaynağı: MH Seks Anketi 2016, Journal of Sex, More Magazine 

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

KIŞ MUTLULUĞUNUN FORMÜLÜ GÜN IŞIĞINDA!

Sonraki Yazılar

EV & İŞ YOLUNUN SIKICILIĞINDAN KURTULUN