cilt-icin-saglikli-besinler

Cilt için Sağlıklı Besinler

Yediğiniz yiyeceklere dikkat ederek saçınızın, cildinizin ve tırnaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saç ve tırnaklar için

Saçlar ve tırnaklar sağlıklı görünümünü keratinden alır, yani her ikisi için de aynı besinleri tüketebilirsiniz.

1. Tavuk

Tavuk, saç ve tırnaklar için harikalar yaratabilir. Çünkü protein ve demir açısından fazlasıyla zengin bir yiyecektir. Burada önemli olan, yiyeceğiniz tavuğun tamamen organik olması.

2. Mercimek

Et yemekten hoşlanmıyorsanız, tabağınıza biraz mercimek ekleyebilirsiniz. Mercimek de tıpkı tavuk gibi protein ve demir açısından oldukça zengindir.

3. Süt

Yetişkinlerin süt tüketmesi için birçok sebep sayılabilir. Ancak biz sadece en önemli olanı listeye ekleyeceğiz: 20’li yaşlardan sonra kemiklerde birçok problem yaşanabiliyor. Kemik erimesi gibi sorunlarından üstesinden gelen süt, saç ve tırnak bakımını da destekliyor.

Mükemmel bir cilt için

Güneş, hava kirliliği veya stres gibi birçok nedenden dolayı cilt sağlıksız bir görünüme kavuşabilir. Cildinizin parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanmasını aşağıdaki besinlerle sağlayabilirsiniz.

1. Ayçiçek yağı

İki yemek kaşığı ayçiçek yağı, önerilen günlük E vitamini miktarının %45’ini sağlar.

2. Biber

Biberlerin portakaldan daha fazla C vitaminine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Yeşil ve sarı biber tüketerek, cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

3. Ananas

Ananasta C vitamini açısından zengin meyvelerdendir. C vitamini, cildin UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olur.

Ayrıca ananas, şişkinlik ve iltihaplanma gibi sorunlar için de tüketilebilir.

 

 

Önceki Yazılar

Kontrolü Yeniden Kazanmanıza Yardımcı Olacak Altı Öneri

Sonraki Yazılar

Odaklanmanıza Yardımcı Olacak Öneriler