ciddi-iliskide-dikkat-edilmesi-gerekenler

Ciddi İlişkide Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ciddi ilişki tanımını nasıl yapabiliriz? “Ciddi ilişki” aslında korkulması değil de aksine huzurlu hissedilmesi gereken, güvenli bir kavram diyebiliriz. Birinden etkilenirsiniz, tanışır vakit geçirirsiniz, zamanla artan, karşılıklı pekişen saygı ve sevgi içerisinde uzun yıllar birlikte olmak istersiniz ve bunu gerçekleştirmek için evlenirsiniz.

Bir ilişkide iki tarafın da beklentilerinin aynı olması oldukça önemli. Eğer arzunuz buysa partnerinize ciddi bir ilişki istediğinizi belirtmeniz en doğrusu. Böylece hüsranla sonuçlanabilecek bazı duygusal durumlardan kaçınıp kendinizi koruyabilirsiniz.

Ciddi bir ilişkide dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Evliliği tadabilecek bir ilişkide, sevgilinizle ortak paydada olduğunuz takdirde ilişkinizi çok daha kolaylaştıracak ve olası çıkmazlardan koruyacak bu maddeleri gelin hep birlikte ele alalım:

Nasıl bir ailede büyüdü?

Bir bireyin içinde büyüdüğü aile sahip olduğu ve gözlemleyebildiği ilk ailedir. Bu nedenle de aklındaki aile kavramına dair pek çok şey aslında küçük yaşlardan itibaren şekillenir. Sevdiğiniz kişini büyüdüğü aile şeklinin izlerini sizin birlikte kuracağınız ailenin de şekillendireceği bir gerçek. “Evde çok sık kavga edilir miydi, kavgalar nasıl son bulurdu, taraflar birbirinden nasıl özür dilerdi” gibi değişik alt başlıklarla ciddi bir ilişki yürüttüğünüz kişiyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Nasıl bir evlilik hayal ediyor?

Birlikte olduğunuz kişi nasıl bir evlilik istiyor? Gelecekteki eşiyle bu zamana kadar nasıl bir hayat yaşamayı tasarladı? Bu sorular ikinizin de evlilikten beklentilerinizin aynı olup olmadığını anlamanız açısından oldukça yararlı olacak.

Evlilik odaklı ilişki arayan yalnız kişiler Hawaya‘da buluşuyor. Hawaya’nın güvenli sohbet ortamında eşleşmenize dilediğiniz soruları sorabilirsiniz!

Dayanışmaya açık biri mi?

Aynı yaşam alanını paylaşmak ortak sorumlulukları da beraberinde getirir. Partnerinizin tüm bu sorumlulukları dayanışma ve özveri içerisinde yerine getirip sizinle paylaşmaya açık olması oldukça önemli bir nokta. Sonuçta hayat müşterek, öyle değil mi?

Hawaya aracılığıyla tanıştığınız kişiyle sabahlara kadar sürecek mesajlaşmalarınız arasında eğlenceli sorular sorarak onu tanıyabilirsiniz. Örneğin dayanışmaya açık olup olmadığını öğrenmek için olası bir misafir yemeği hazırlığında size hangi konularda yardım edeceğini sorun!

Birbirinize özel alanlar tanıyacak mısınız?

Bilinen bir gerçek gösteriyor ki, iş ve arkadaşlar gibi kendi bireysel alanlarında da mutlu olan, doyuma ulaşmış bireyler evliliklerinde daha huzurlu oluyor. Bu nedenle sevgiliniz ve gelecekteki eşinizle birbirinize özel alanlar tanımanız, bunu herhangi bir kıskançlık olmaksızın yapabilecek güveni birbirinize duymanız büyük önem taşıyor.

Nerede yaşamak istiyor?

Özellikle farklı şehirlerdeyseniz ya da ikinizden birinin gelecek yıllarda farklı bir şehirde yaşamak gibi bir hayali varsa bu maddeyi de konuşmayı ihmal etmemeniz iyi olacak.

Evlilik için hayal ettiğiniz ideal eş belki de farklı bir şehirdedir. Hawaya tüm bu mesafeleri ortadan kaldırıyor. Ruh eşinize Hawaya ile kavuşabilirsiniz.

Ebeveyn olmakla ilgili neler düşünüyor?

Çocuk sahibi olmakla ilgili düşüncelerinizin aynı olması gerekiyor. Biriniz yıllardır anne/baba olma hayali kuruyorsanız ancak diğer taraf bu fikri hayal bile edemiyorsa gelecekte bazı sorunlar doğabilir. Bu nedenle ebeveyn olmakla ilgili düşüncelerinizi birbirinize dürüstçe dile getirmelisiniz.

HAWAYA İLE YANLIŞ ANLAŞILMALAR SON BULUYOR!

Ciddi bir ilişki istiyor, karşınızdaki kişiyle gerekli duygusal ve fiziksel yakınlığı hissettiğiniz takdirde evliliğe sıcak bakıyorsanız ve karşınızdaki kişinin de aynı fikirde olmasını istiyorsanız Hawaya‘da yanlış anlaşılmalara yer yok! Hawaya çatısı altındaki herkes ciddi bir ilişki amacıyla bu uygulamayı kullanıyor.

Hawaya ideal partnerini arayan ve kalıcı bir birliktelik kurmaya niyeti olan kadın ve erkekleri bir araya getirerek, ciddi ilişki yolundaki ilk adımlarında onlara eşlik ediyor.

Hawaya ayrıca güçlü bir teknolojik alt yapıya ve yapay zekâya sahip. “Selfie Doğrulama” sistemi ile kimlik doğrulaması yapılıyor ve böylece sahte profil oluşturulmasına engel oluyor.

Mahremiyet özellikle teknoloji çağında herkesin en önem verdiği konu. Hawaya bunu da düşünerek ilk etapta profil fotoğrafını göstermek istemeyen kişiler için “Bulanıklaştırma” seçeneği sunuyor. Bu seçenek ile profil fotoğrafı yalnızca bağlantı kurduğu kişilere gösteriliyor.

Hawaya’da ayrıca, kullanıcıların kendilerini rahat ve güvenilir bir ortamda hissetmeleri için “Şahit” özelliği seçeneği de bulunuyor. Bu seçeneği etkin hale getiren kullanıcılar güvendikleri bir arkadaşlarını ya da bir aile üyesini sürece dâhil ederek, onlardan geri bildirimler ve tavsiyeler alabiliyorlar.

Hawaya sunduğu ‘’Özel mod’’ seçeneği ile eşleşmeyi bir sonraki adıma taşıyor. Bu özellik sayesinde eşleşen kişiler karşılıklı olarak bütün dikkatlerini birbirine veriyor ve başka kimseyle iletişime geçmiyorlar.

Sohbet başlatma konusunda çekinceniz varsa Hawaya harika bir özellik sunuyor: Profillerin eşleşmesinden sonra, kişilere ilk iletişimlerinde kolaylık ve rahatlık sağlamak adına ilgili çekici sohbet araçları ve kişiselleştirilmiş sohbet başlatma konuları sunuyor.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan dijital flört çağında, daha güvende hissederek birilerini tanımak ve ciddi ilişkiye başlamak için en ideal uygulama kesinlikle Hawaya!

 

 

Önceki Yazılar

MANİPÜLATÖRÜN OYUNUNU BOZUN

Sonraki Yazılar

FİLM ÖNERİSİ: COLETTE