gwyneth-lead

ÇALIŞAN KADINLAR DA DETOKS YAPAR!


Gwyneth Paltrow’u nasıl bilirdiniz? Cevabınız nazik duruşunu elinden hiç bırakmayışı, fit vücudu ve hazırladığı farklı detoks programları ile olabilir mi? Kendini sağlıklı ve kaliteli yaşama adayan Paltrow, bu kez kurucusu olduğu Goop aracılığıyla, çalışan kadınlara özel bir detoks programı paylaştı. 

Derleyen: Buğra LEVENT

Fit bir vücuda ve parlak bir cilde sahip olmak kolay değil. Goop aracılığıyla bizle sağlıklı yaşam tarzı tüyolarını paylaşan Paltrow da bunun için çok çalışıyor ve kendine oldukça geniş zaman ayırıyor.

Ancak hayatımız ve gündelik rutinlerimiz bize mutfakta saatlerce vakit geçirmek için imkan tanımıyor. Ünlü oyuncu da bunun bilincinde olduğu için, yoğun çalışan kadınlara özel bir detoks programı hazırladı.  “Her gün kendiniz için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği hazırlamak size gerçekçi gelmiyorsa bu 3 günlük detoks programı tam size göre” diyen Paltrow’un hayli sıkı görünen programına bir göz atalım:

Kahvaltı: besleyici bir smoothie

“Kahvaltıda smoothie’ler çok zekice… Hızlıca ihtiyacınız olan tüm besinleri alabilir, toplu taşımada işe giderken taşıyabilir ve detoksunuzu uygulayabilirsiniz”. Bu detoksa göre karalahana, mango, kaju, hindistan cevizi suyu ve yarım avokadolu bir smoothie tarifi de veriliyor.

Öğle yemeği: bol yeşillikli ve protein dolu bir salata

Paltrow’un detoks programında öğle yemeğinde kolayca hazırlanabilen bir salata öneriliyor. İşleri kolaylaştırmak için 2-3 farklı sebze ve protein ile üzerine dilediğiniz türde bir sos kullanılması önerilmiş. Hazır salata sosları ise içerdiği gizli şeker sebebiyle önerilmiyor. Alternatif olarak zeytinyağı ve limon, misket limonu suyu ya da balsamik sirke önerilmiş.

Akşam yemeği: bir kase dolusu yemek

Detoks programının akşam yemeği menüsünde tek kasede yenilebilen ve hızlıca hazırlanabilen sebze eklenmiş kinoalı ve esmer pirinçli tarifler yer alıyor. 1 kaseyi ocağa koyun ve kinoa içine dondurulmuş bezelye ekleyerek 2 dakika daha pişirmeye devam edin. Ortasında bir delik açarak bir yumurtayı kırın ve tüm malzemeleri bir omlet gibi karıştırın. Üzerini susam yağı ile süsleyerek tüketebilirsiniz.

Gwyneth Paltrow’un bu detoks programı, birçok kişi tarafından uygulandı ve fikir olarak sevildi. Ancak bazı kişiler ise bu tariflerin pahalı ve biraz karmaşık olduğunu paylaştı. Peki, sizin görüşünüz ne?

 

Kaynak: goop, ListeList 

 

 

Önceki Yazılar

NEDEN AĞLIYORUZ?

Sonraki Yazılar

“TIKLAMAK” ALDATMAK MIDIR?

Bir cevap yazın