cagimizin-sorunu-pazartesi-sendromu

ÇAĞIMIZIN SORUNU: PAZARTESİ SENDROMU

Yeni bir haftaya rahat ve sendromsuz başlamak için pazar günü ne yapılmalı?

Pazartesi sabahı alarmın sesini duymak birçok kişi için rahatsız edici olabiliyor. İki günlük bir tatilden sonra işe başlama fikri her seferinde daha zor geliyor. Bu durum, yoğun bir haftaya verimli bir şekilde başlamayı zorlaştırıyor. Bu nedenle, pazartesi sendromunu biraz olsun hafifletecek bir liste hazırladık.

  1. Çalışma takvimini inceleyin

Pazartesi sabahı üst üste gelen toplantıları görmek veya planlanan bir akşam yemeğini unutmak tatsız olabilir. Bu durumdan kaçınmak için, pazar günü takviminize bir göz atın ve gelecek günlerde neler yapılması gerektiğini dikkatlice inceleyin.

İş gezileri var mı? Belki de bazı toplantılar iptal edilmeli. Listede nelerin eksik olduğunu kontrol edin. Kendinize ailenizle ve arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz zamanlar yaratmaya çalışmayı da unutmayın.

2. Erken uyuyun

Erken uyumanız, pazartesi sabahına dinlenmiş ve dinç bir şekilde uyanmanızı sağlar. Telefonunuzu bir kenara bırakın, ışıkları kapatın ve koyunları saymaya başlayın.

Bedeniniz ve zihniniz, dinlendiğiniz için size teşekkür edecektir. Erken uyumanız zorsa, yatmadan önce sakinleşmek için kendinize bir saat daha verin.

3. Rahatlayın

Hafta sonu yeterince dinlenmediğinizi düşünüyorsanız, işinizden bir günlük daha izin isteyin. Bu günü doğru değerlendireceğinizden emin olun; masaj yaptırın, kitap okuyun, sağlıklı beslenin, arkadaşlarınızla birlikte yürüyüş yapın, sıcak bir duş alın, yüz maskesi yapın veya film izleyin. Haftaya yeni bir başlangıç yapmanıza ve dinlenmenize yardımcı olacak herhangi bir aktivite seçin.

 

 

Önceki Yazılar

PAPATYA ÇAYININ FAYDALARI

Sonraki Yazılar

BURÇLARA GÖRE PARFÜM ÖNERİLERİ