burclara-gore-parfum-onerileri (1)

BURÇLARA GÖRE PARFÜM ÖNERİLERİ

Yılın en büyülü zamanı neyse ki geldi. Muhteşem çiçek kokularını içimize çektiğimiz bu dönemde, üzerinizde de taşıyabileceğiniz, her burç için ferahlatıcı ve etkileyici yaz kokularını derledik.

Koç: Giorgio Armani – Acqua Di Gioia Femme

Giorgio Armani’nin bu baş döndürücü kokusu, yaşam dolu Koç burcu kadınları için tercih edilebilir. İçinde bulunan nane aroması, su yasemini ve sedir ağacı notalarıyla baharı vücudunuzda hissedeceksiniz. (sevil.com)

Boğa: Bottega Veneta

Yeşil çayırlar, biçilmiş saman yığınları, çiçekler, toprak gibi kokuları bir araya getiren Bottega Veneta’nın bu parfümü, toprak burcu olan Boğalar için yaratılmış gibi. (beymen.com)

İkizler: Byredo Inflorescence

Bahardan ilham alınarak tasarlanan bu koku, gül yaprakları, manolya ve taze yasemin notalarından oluşuyor. Temiz havada vakit geçirmeyi seven İkizler için Byredo Inflorescence parfüm, doğru bir tercih olabilir. (beymen.com)

Yengeç: Hermes Jardin Sur Le Nil

Fransızca’da “Nil Nehri üzerinde bir bahçe” anlamına gelen bu parfüm, mango ve greyfurt gibi meyve notalarından oluşuyor. Maceracı Yengeç kadınları için doğru bir tercih olabilir. (sevil.com)

Aslan: Yves Saint Laurent Opium

Kahve ve beyaz çiçeklerinden oluşan bu koku, enerjik ve neşeli Aslan burcu kadınlar için tercih edilebilir. (sevil.com)

Başak: Thierry Mugler Angel

Angel, şehvetli ve tutkulu notalarıyla kendine çekmeyi başaran bir parfüm. Ağaç kokuları, vanilya, çikolata, karamel gibi özleri içerisinde barındırıyor. Tutkulu Başak kadınları için doğru bir seçim olabilir. (sevil.com)

Terazi: Marc Jacobs Daisy

Menekşe ve greyfurt, beyaz odunsu notalarla eşleştirildiğinde, Marc Jacobs’ın bu müthiş kokusu ortaya çıkıyor. Çiçek kokularından hoşlanan Teraziler için tercih edilebilir. (sevil.com)

Akrep: Narciso Poudree 

Rüya gibi bu koku; yasemin yaprakları, bulgar gülü ve sedir ağacı notalarıyla, cazibeli Akrep kadınları için oldukça uygun duruyor. (sevil.com)

Yay: Tom Ford Santal Blush

Kremsi sandal ağacı ve egzotik doğu baharatlarının karışımı olan bu koku, sarhoş edici çiçekler ve görkemli ağaçlarla zenginleştirilmiş. Tom Ford Santal Blush, özgürlüğüne düşükün Yay kadınlarının vücudunda taşımak isteyeceği bir koku olabilir. (sevil.com)

Oğlak: Chopard Wish 

Hanımeli, orkide, gül, menekşe çiçeklerinin hindistan cevizinin aromatik özlerini içerisinde bulunduran bu koku, Oğlak kadınlarının hayal gücünü uyandıracak bir etkiye sahip. (sevil.com)

Kova: Citrus Verbena

Tam bir yaz kokusu olan Verbena, taze, ışıltılı ve meyvemsi notalarıyla, Kova burcu kadınları için tercih edilebilir. (loccitane.com.tr)

Balık: Jo Malone Willow Amber Cologne

Yabani bitkiler ve çiçeklerden ilham alınarak hazırlanan bu koku; amber, vetiver, salkımsöğüt, kaşmir gibi notaları içerisinde barındırıyor. Yani bu parfüme tam bir Balık burcu kokusu diyebiliriz. (beymen.com)

 

 

Önceki Yazılar

ÇAĞIMIZIN SORUNU: PAZARTESİ SENDROMU

Sonraki Yazılar

ÇOCUKLAR İÇİN 10 FİLM ÖNERİSİ