boyun-ve-dekolte-bolgesi-icin-dokuz-genclik-sirri

BOYUN VE DEKOLTE BÖLGESİ İÇİN DOKUZ GENÇLİK SIRRI

Boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıkları önlemek adına neler yapılabileceğini yazdık.

1. Bu bölgeyi yaşlanma etkilerinden korumanın ilk kuralı, zararlı güneş ışınlarıyla temasını engellemek. Dışarı çıkarken yüzünüze sürdüğünüz güneş kremini boyun ve dekolte bölgenize de aynı yoğunlukta uygulamayı ihmal etmeyin.

2. Yüz yogası yapmak ve lenfatik drenajı harekete geçirmek için boyun, gıdı ve dekolte bölgesine masaj yapmak yaşlanma etkilerinin önlenmesi ve azaltılmasında işe yarıyor. Gua sha taşı veya doğal taşlarla üretilen masaj roller’ları kullanabileceğiniz gibi, her akşam bakım ürünlerini sürerken ellerinizle yapacağınız masaj da yaşınızın etkilerini silmede oldukça etkili olur.

3. Günlük yüz temizleme rutininize boyun ve dekolte bölgenizi de dahil edin. Bu bölgeyi özellikle soğuk suyla yıkamak ve haftada iki kez kese ve peeling yapmak, hem doku yenilenmesine yardımcı olur hem de kan akışını güçlendirir.

4. Boyun ve dekolte bölgesini sıkılaştırmaya yönelik ürünlerden kendinize uygun olanları günlük bakım rutininize eklemeniz işinizi oldukça kolaylaştırır. Yüzünüz için kullandığınız sıkılaştırıcı ürünleri de bu bölgeye uygulayabilirsiniz. Piyasadaki ürünleri inceleyebilir ve dermatoloğunuzun da yardımıyla doğru seçimi yapabilirsiniz.

5. Sutyen seçerken, mağazadaki satış uzmanından yardım alın ve vücut tipinize en uygun sutyeni seçin.

6. Uyurken ince yastık tercih etmeniz ve sırtüstü uyumaya gayret etmeniz yeni kırışıklıkların oluşumunu azaltır.

7. Çok sık kilo alıp vermek cildin sarkmasına yok açar. Bunun için dengeli beslenmeli, düzenli spor yapmalı ve ideal kilonuzu korumaya çalışmalısınız.

8. Parfümün içerisinde bulunan alkol cildi kurutur ve bu bölgenin güneşe karşı hassasiyetini artırır. Alkol ve kimyasal içerikli parfümler yerine sevdiğiniz esansiyel yağları karıştırarak kendi parfümünüzü yapabilirsiniz.

9. En az haftada bir kez boyun ve dekolte bölgesini vitamin ve vitamin içerikli maskelerle besleyebilir veya sıkılaştırıcı serum gibi ürünleri bakım rutininize ekleyebilirsiniz. 

Yazı: Hüma Kaya

 

 

Önceki Yazılar

ÖZSAYGINIZI ÖLÇÜN

Sonraki Yazılar

ÖNEMLİ BİR DETAY: SEVİLMEK