boynunuz-yasinizi-ele-vermesin

BOYNUNUZ YAŞINIZI ELE VERMESİN

Yaşlanma izlerini yüzümüzden silmek için ne kadar çabalarsak çabalayalım boyun ve dekolte bölgemizdeki kırışıklıklar yaşımızı ele veriyor. Şimdi kırışıklıklarla yeni bir cephede savaşmaya hazır olun.

Zamana meydan okumak hepimizin arzusu. Göz çevremizdeki kırışıklıklarla mücadele ediyor, mimik çizgilerimizi ve diğer birçok yaşlanma etkisini yüzümüzden silmek için hem medikal hem de kozmetik yüzlerce uygulamaya başvuruyoruz. Ancak atladığımız bir nokta var; yüzümüzdeki izleri ne kadar silersek silelim çoğu zaman ihmal ettiğimiz boyun ve dekolte bölgemiz yaşımızı ele veriyor.

Maskeler, kremler, serumlar, cilt bakımı uygulamaları… Banyo dolaplarımız yaş alma etkileriyle mücadele eden onlarca ürünle dolu. Ancak uzmanlar, çenemizden göğsümüze kadar olan alanı kapsayan boyun ve dekolte bölgemizin yaşımızı ele verdiğini söylüyor, çünkü çoğu zaman bu bölgelere yeterli özeni göstermiyoruz ve yüzümüze uyguladığımız bakım ürünlerini boyun ve dekolte bölgemize de yaymayı ihmal ediyoruz. Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte vücudumuzdaki kolajen miktarı azalıyor, cildimiz elastikiyetini kaybediyor ve yanlış uyku pozisyonu, bilgisayar, telefon gibi teknolojik aletleri kullanırken aldığımız duruş gibi etkiler boyun ve dekoltemizdeki kırışıklıkların görünürlüğünün artmasına sebep oluyor. Ayrıca bu bölgenin ince bir dokuya sahip olması da deformasyona açık hale getiriyor.

Yazı: Hüma Kaya