2ByH

BİR OCD LİSTESİ

 

 


5harfliler.com yazarı Asuman Otuzbaşkan’ın perşembe günlüğünü Psychologies okurlarıyla paylaşıyoruz.

İşte Temmuz ayının ilk Perşembesini eda ettiğimiz bugün ‘kısa haftanın karı‘ listemi paylaşmak istedim. Çünkü bu hafta yoluma öyle serserilikler çıkmış ki gerçekten alt alta yazıncaya kadar farkında bile değilmişim. Eni konu iyi bir hafta bu. O kadar ki, atağı Perşembe’ye ayıp olmasın diye mi geçirdim acaba? İşte dertli gönüllere giren bazen de bu gündelik sevindimcikler olunca, belki benim liste sizi sevindirir, sizin liste bir başkasını, sonra OCD elden ele diye düşünerek, buyrunuz sayın ihtiyaç sahibi:

1) “Saçlarında manitalar dans etsin abla“: Hayatımda duyduğum en güzel dua, dilek. Çarşamba akşamı sokakta önüme dikilip para isteyen sıska oğlan söyledi. Bana söyledi. Öyle de içten söyledi ki kesin tutacak. Varım yoğum ne varsa saydım eline.

2) Kayıp doğalgazın dönüşü: Pazartesi akşam eve geldim, çiğ böreği gömdüm, filtre kahvenin bittiğini kederle fark ettim ve eski dostum Türk kahvesine cezveyle yanaştım. O da ne? Ne yaptıysam ocak bir türlü çalışmadı. İki buçuk dakika denedikten sonra bozulduğuna hükmederek pes ettim. Sinirlerim eser miktarda yıpranmıştı ki çöpü kapıya koymak için çıktığımda yerde ne fark edeyim? İki plastik cıvata. Doğalgaz sayacının değiştirildiği, bu işlemin vana kapatılarak yapıldığı notu da borular arasına sıkıştırılmamış mı? Gazımı kaybettiğim yerde bulmanın sevincini acı bir kahveyle kutladım. Falımda büyük baş bir kısmet çıktı.

3) Kansere bay bay: Ağzımın içindeki iyileşmeyen yaraları internetlerdeki ağız kanseri görselleriyle hakkını vererek karşılaştırabilmek için ağız içimin flaşla çektiğim fotoğraflarını masaüstünde bir kanser fotosu bi’ ben bi’ kanser fotosu bi’ ben şeklinde ileri geri oynatarak yaptığım tetkikler sonucu ağız kanseri olduğuma kanaat getirerek kabus gibi geçirdiğim geçen haftadan sonra, Pazartesi sabahına iyileşmiş şekilde uyandım. Dünyanın en hızlı iyileşen kanserleri kişisel listeme üçüncü sıradan giriş yapsa da vedası gerçekten muhteşem oldu. Yeni bir hafta daha nasıl bir müjdeyle başlasın?

4) Müjde demişken, iki yıldır itinayla uzattığım kaşlarımı alttan çıkanları toplama vaadiyle 90’lar garabeti bir çizgiye dönüştüren kaşçı kız var, Müjde, iki iplik darbesiyle yok ettiği emeğime aynada yaşlı gözlerle bakarken, kalıcı kaş dövmesi önerisiyle onurumu da ayaklar altına almıştı. Çikolata kahveden kiremit turuncuya geçmeye çalışırken saçları komple yakmış, çıt çıt elinde kalmışlar oryal ertesinde. Kalıcı saç postişi yapsana demedim, sevincimi içimde yaşadım. Edenin bulduğu bir dünya hayalime böyle minnak bir selam gelmişti Salı’dan.

5) Damızlık haz: Geçen haftaki Handsmaid’s Tale hazzımı erteleyerek, çapsız Westworld’le oyalandığım bir haftadan sonra bu akşam elde bir değil tammm iki bölüm Damızlık Kız’ım olacak. Praise be!

6) Asaplar sağlam: Bu hafta hiç sarı taksiye binmedim.

7) Tefe-tüfe oranına bakmaya zahmet etmeyeceğini güvenerek, kirasına yüzde 10 zam yaptığım ev sahibi tefe-tüfe oranına gerçekten bakmadı.

8) Bugün ne giysem? derdi bu hafta görece hafif geçti. İki ardışık olmayan günü ofis dışı toplantılarda geçirdiğim için bu haftayı üç kombinle kapatıyorum. Üstelik kombinlerin ikisinde ana parçalar da aynı. Ayakkabıyı karıştırmayalım.

9) Beklediğime değdi değecek. İki senedir çeşitli dileklerle saksılara gömüp, büyüme hızlarına göre tohum falı baktığım bitkilerimin içinde gerçekleşmesini en çok istediğim ama bir türlü filiz vermeyen dilek tohumum, ucundan mini minnacık bir açılma emaresi gösterdi. Tasasız büyümeleriyle dileklerimin kolaylıkla gerçekleşeceğine beni inandıran diğer dört çiçeğimden hiç birinin kökünde yatan dileği henüz gerçekleştirmemiş olması umudumu kesinlikle kırmıyor. Bu en zor olan, en geriden gelen hele bi’ açsın. Diğerleri sıra sıra.

10) Bir PERŞEMBEyi daha böylece yedik sayın beyaz yakalı. Haftasonuna 1, emekliliğe 4457 kaldı.

Mesainize kuvvet!

Kaynak: 5harfliler.com

 

 

Etiketler:
Önceki Yazılar

İLHAM PERİME MEKTUP

Sonraki Yazılar

“HATALARIM STİLİMDİR”