bibliyoterapi-yasamayi-sevin (6)

BİBLİYOTERAPİ: YAŞAMAYI SEVİN

 

 

Hayatın Anlamı

Hayatın anlamı nedir? Cevabı hiç kolay olmayan bu sorudan yola çıkan Terry Eagleton bu kitapta, insanbilimlerinin terk ettiği ve popüler kültürle anlam endüstrisinin istila ettiği bir alanda hayatın anlamını sorguluyor. Kitap, insanın kendini gerçekleştirmesi, kişisel tatmin, toplumsal birer pratik olarak mutluluk, sevgi ve erdem gibi kavram ve değerleri ele alıyor.

Terry Eagleton, Ayrıntı Yayınları

Yaşama Tutunmak için Nedenler

“Yaşama Tutunmak İçin Nedenler”, depresyon ve endişeyle yaşayanlar için faydalı tüyolar ve önerilerle dolu, melankoli ve komediyi bir arada sunan, daha iyi yaşamak, sevmek ve hissetmek için yol gösteren bir yaşam rehberi diyebiliriz.

Matt Haig kendi deneyimlerinden ve mücadele yöntemlerinden yola çıkıp zihnimizi dinleyerek ve anlayarak daha iyi bir insan olmanın ipuçlarını veriyor.

Matt Haig, Kolektif Kitap

Hayatı Yeniden Keşfedin

Aşırı vicdan ve “Hayır” diyememek yüzünden kendi ihtiyaçlarınıza sıra gelmiyor mu? Terk edilmekten korktuğunuz için ilişkilerde çok mu altta kalıyorsunuz?

Sağlığınızı kaybetmek, parasız kalmak, uçağa binmek gibi korkularınız yaşama sevincinizi yok mu ediyor? Fark etmeden kabul ettiğiniz inanışlarınızı değiştirerek evhamlarla dolu hayatınıza yön verebilirsiniz.

Jeffery E. Young, Janet Klosko, Psikonet Yayınları

Mutluluk Sanatı

Dalai Lama’nın psikiyatr Howard C. Cutleri ile buluşmasının sonucu olarak ortaya çıkan “Mutluluk Sanatı”, günlük hayatta yaşadığımız depresyonları, korku ve endişeleri, öfkeyi, kıskançlığı ya da sadece kötü bir ruh halini nasıl yenebileceğimize dair rehberlik ediyor. Hayatımızda karşılaştığımız engelleri aşarak derin ve kalıcı bir içsel barışa ulaşabilmemiz mümkün.

Dalai Lama, Howard C. Cutleri, Klan Kitap

Mutluluğun En Güzel Tarihi

Mutluluk nedir? Mutlu olmak için yüzde yüz garantili yollar, reçeteler var mıdır? Günümüzde mutluluk bir zorunluluk haline mi geldi? Eğer siz de ömrünüzü mutluluğu beklemekle geçiriyor ya da yanlış yerlerde arayıp her seferinde hayal kırıklığı yaşıyorsanız, onu dönüştürmeyi ve sahip olmayı öğrenebilirsiniz. Mutluluk hakkında bilmek istediğiniz her şey “Mutluluğun En Güzel Tarihi”nde.

André Comte-Sponville, Arlette Farge, Jean Delumeau, İş Bankası Kültür Yayınları

 

 

Önceki Yazılar

DEĞİŞİMDEN KAÇMAK İÇİN KULLANILAN 31 BAHANE

Sonraki Yazılar

KENDİ HİKAYENİZİ YAZIN