bes-cekirdek-deger

BEŞ ÖNEMLİ DEĞER

Hepimizin acelesi var; belki de bir anlığına durmalı ve bizim için gerçekten neyin önemli olup olmadığını sorgulamalıyızdır.

Zaman durmaksızın hareket ediyor. Ve bizler günlük koşuşturmalarımızda birçok şeyi kaçırıyoruz. Başarılı olmak için, daha fazla para kazanabilmek için, istediklerimizi elde edebilmek için arkamıza bakmadan koşuyoruz. Ama unutulmamalı ki er ya da geç geriye dönüp, “kendim için neler yapabildim?” sorusunu soracağız kendimize. Umuyoruz ki bu soruyu sorduğunuzda kendinize vereceğiniz cevaplar tatmin edici olabilir.

Yaşamda asıl önemli olan beş değeri yazdık.  

  1. Aile

Aile, bu listenin en önemli parçası olabilir. Aile, sizi olduğunuz gibi kabul eder ve her zaman en büyük destekçiniz olur.

2. Arkadaşlık

Güvenilir bir arkadaşa sahip olabilmek bizler için önemlidir. Romantik ilişkileriniz için verdiğiniz çabanın aynısını arkadaşlarınız içinde göstermeniz gerekir. Çünkü onlardan çok şey öğreniyoruz ve sınırsız bir paylaşım içerisinde oluyoruz.

3. Sağlık

Dünyadaki her şey ruhumuz veya bedenimiz hasta olduğunda değerini kaybeder. Sağlık bizim en büyük servetimizdir. Vücudumuza iyi bakmamız ve saygı duymamız gerekir: spor, kişisel bakım, yemek ve uyku düzenimize dikkat etmemiz gerekir. Fiziksel durumlara ek olarak ruhunuzu da besleyin. Haftada birkaç gün yoga ve meditasyon uygulamalarını deneyin.

4. Kendinizi Geliştirin

Eğer kendinizi geliştirmeyi durdurursanız, rutinin içinde kaybolabilirsiniz. Hepimizin yeni bilgi akışına ihtiyacı vardır. Ek beceriler geliştirmeyi, yeni bir şeyler öğrenmeyi ve kurslara katılmayı öncelikler listenize ekleyin.

5. Mutluluk

Neşesiz yaşam anlamsız olabilir. Bu nedenle listenin bir diğer en önemli parçası mutluluk diyebiliriz. En ufak şeylerden bile zevk almaya çalışın. Yeni insanlarla tanışmaktan çekinmeyin, sevginizi haykırın ve komik anılarınıza içtenlikle gülümseyin.

 

 

Önceki Yazılar

AŞK BAŞINIZI, SEVGİ DÜNYAYI DÖNDÜRÜR

Sonraki Yazılar

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ DESTEKLEYİN