book store

GÜNÜN OKUMALARI

 

 


Bugünü farkındalığınız artarak geçirin diye önerdiğimiz bu kitaplara bir göz atın.

GÜNCE TUTMA ZAMANI

Her Gün…

Pegasus Yayınları’nın farkındalık ve yaratıcılığı körükleyen günceler serisi, hayatınızda kendinizi gerçekleştirmeniz için küçük adımlar atmanıza yardımcı oluyor. ‘Her Gün Sana Korku Veren Bir Şey Yap‘, ‘Her Gün Sana İlham Veren Bir Şey Yap‘ ve ‘Her Gün Seni Merkeze Koyan Bir Şey Yap‘ kitaplarında yer alan egzersizler sayesinde korkularınızla yüzleşebilir, hayal gücünüzü geliştirebilir ve anda kalmayı öğrenebilirsiniz.

Robie Rogge, Dian G. Smith, Pegasus Yayınları

HEM BÜYÜKLERE HEM KÜÇÜKLERE

Kapsamlı Cinsellik Eğitimi Serisi: Ben

Toplum tarafından tabu olarak görülen ve üstüne konuşulmayan cinselliğe dair oldukça bilgilendirici bir kaynak olan ‘Kapsamlı Cinsellik Eğitimi Serisi: Ben‘in hem ebeveyn kitabı hem de çocuklar için hazırlanmış bir çocuk kitabı bulunuyor. Cinselliğin doğru anlatımı konusunda ebeveynler için kılavuz niteliğinde olmasının yanı sıra çocukların bedenlerini daha yakından tanımalarına da fırsat tanıyor. Seksolog Rayka Kumru’nun kaleme aldığı ve Reysi Rodikli’nin çizimleriyle hayat verdiği bu kitaplar her aileye lazım.

Rayka Kumru, Minty Kitap

TIP VE FELSEFE BULUŞMASI

Hekimin Filozof Hali

Genelde sadece ‘hastalık halinde‘ muhatabı olduğumuz tıp dünyasının, hayatla ve ölümle, insan olmanın ve yaşamanın anlamıyla her gün yüzleştiğini, yüzleşmek zorunda olduğunu vurgulayan yazılardan oluşan ‘Hekimin Filozof Hali‘, okurlara da cesaret aşılayan türde. M. Bilgin Saydam ve Hakan Kızıltan’ın editörlüğünde hazırlanan kitapta Saffet Murat Tura, Yavuz Erten, Özgür Öğütcen gibi alanında uzman kişilerin konuya dair yazıları bedenimize, ölümlülüğe ve hayatın anlamına farklı bir açıdan bakmanızı sağlıyor.

Kolektif, İthaki Yayınları, 296 s.

ÖZGÜR RUHLAR

Hippi

Paulo Coelho’nun merakla beklenen son kitabı ‘Hippi‘, başka bir dünyanın mümkün olduğuna inanan barışçıl bir neslin arayış ve dönüşüm öyküsünü anlatıyor. Coelho’nun kendi yaşam öyküsüne de tanıklık edebileceğiniz bu kitap, yazarlık hayalleri kuran Paulo ile özgürlük peşinde dünyayı dolaşan Karla’nın tesadüfen karşılaşmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

Paulo Coelho, Can Yayınları, 263 s.

 

 

Önceki Yazılar

ŞARKI SÖYLEMEYE NEREDEN BAŞLAMALI?

Sonraki Yazılar

YAZ KAMPI