shutterstock_280860182

“BAŞKALARI NE SIKLIKLA SEKS YAPIYOR?”


Başkalarının ne kadar sıklıkla seks yaptığını mı merak ediyorsunuz? O zaman bir ipucu verelim: Düşündüğünüz kadar çok değil.

Derleyen: Buğra LEVENT

Dilediği kişiyle seks yapan ve kendine güvenli kadınların sayısının giderek arttığı yadsınamaz bir gerçek. Ayrıca ne sıklıkla seks yapıldığı, son yıllarda gündemimizde olan meselelerden biri. 2013’te yapılan Ulusal Cinsel Davranışlar ve Hayat Tarzları Araştırması’na göre 25-44 yaş arası insanların 5’inden biri son bir ayda hiç seks yapmamışlar. 16-24 yaş grubunda ise bu oran yüzde 40. Ayrıca sosyal psikolog Petra Boynton’a göre bir ürün veya servisi pazarlamaya çalışan anketler, insanların seks hayatını olduğundan daha abartılı gösteriyor.

Bu nedenle çoğumuzun kendini seksi hissetmemesi, seks hayatımızın yeterli olmadığını ya da ilişkilerimizin artık monotonlaştığını düşünmesi sürpriz değil. Peki seks denildiğinde normal olan ne? Daha çok seks yapmak, daha mutlu olmak mı demek? Bu soruların cevaplarını öğrenmek için, kadınların itiraflarına kulak verin!

“Seks hayatım yok”

Nicki, 30

“En son Sevgililer Günü’nde seks yaptım. İspanya’dan bir arkadaşım ziyaretime gelmişti ve onunla birlikte oldum. Ondan önce, iki sene boyunca seks yapmamıştım. Bu, bir rekordu ve haliyle beni üzen bir durumdu. Sonuçta herkes arzulanmak ister. Arkadaşım bana kalmaya geleceğini haber verdiğinde, bunun bir fırsat olduğunu düşündüm. Bir ilişkideysem sık sık seks yapmak isterim. Bekar olduğumda da elime geçen her fırsatı değerlendirmem gerekir. Ama ben bunu yapmıyorum.”

“Yılda bir ya da iki kere seks yapıyorum”

Liz, 29

“Kulağa kötü geliyor biliyorum ama senede bir ya da iki kez seks yapıyorum. O da genelde bir arkadaşımla ya da sarhoş olduğumda herhangi biriyle. Bir kere olduktan sonra tekrarı gelmiyor. Daha fazla seks yapmak isterim; ama asıl istediğim şey, bir ilişkimin olması. Anlamlı bir ilişki istiyorum.”

“Farklı insanlarla yatmak beni özgürleştiriyor”

Taylor, 27

“Geçen sene yedi yıllık ilişkimi sonlandırdım. En son 19 yaşımda bekardım. Hayatımın sonuna kadar beraber olmak istediğim insanı bulana kadar, ne kadar çok kişiyle beraber olursam o kadar iyi diye düşünüyorum. Bu durum, beni özgürleştiriyor. Aynı anda birkaç erkekle flört ediyorum. Erkeklere duygusal açıdan değil de, yalnızca seks açısından bakmak nasıl oluyor diye merakımı gideriyorum. Yattığım erkeklerle Tinder, Twitter ve arkadaşlarım sayesinde tanışıyorum. İki haftada bir seks yapıyorum ve bu durumdan memnunum.”

“Geleneksel bir seks hayatımız yok”

Kate, 38

“Kaç kere seks yaptığınız, seks ile neyi kastettiğinize bağlı. Erkek arkadaşımın sinirsel bir hastalığı var, o nedenle birçok şey üzerinde uğraşmak zorundayız. Geleneksel seks, bizim için çok zor; çünkü belden aşağısı felç. Her şeyi hissediyor, ereksiyon olabiliyor ama hareket edemiyor. O nedenle, penetrasyonu sadece birkaç kez denedik. Onun yerine oral seks ve mastürbasyon yapıyoruz. Başka biriyle yaşadığım cinsel tecrübeye kıyasla, çok daha tatmin edici.

“Henüz seks yapmadım”

Lucy, 28

Henüz seks yapmak için bir şansım olmadı. İnsanlar, bana büyük bir zevkten mahrum kaldığımı söylüyorlar ama ben öyle düşünmüyorum. Bazen kendimde bir tuhaflık mı var diye düşünüyorum; ama bu gerçekten içimden mi geliyor, yoksa insanlar mı bana bunu empoze ediyor, bilmiyorum. Bence insanların seks yapmama hakları olmalı.

“Haftada üç dört kere seks yapıyoruz”

Bridget, 33

Haftada üç ya da dört kez seks yapıyoruz. Erkek arkadaşımla ortak anlaşmamız böyle. Ona kalsa her gün, bana kalsa yalnızca bir iki defa. Mutfaktayken bana sarılıyor veya sabahları bir şekilde ereksiyonunu hissettiriyor. Beni çekici bulduğunu söylediği için, bu durumlardan şikayetçi değilim.

 

 

 

Önceki Yazılar

İÇİNİZDEKİ YARATICILIK KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR

Sonraki Yazılar

SABAH İNSANI OLMANIN YOLLARI

Bir cevap yazın