banyo-keyfinizi-artiracak-oneriler

Duş Keyfinizi Artıracak Öneriler

Kaygı ve stresin yoğun bir şekilde yaşandığı şu dönemlerde kendinizi duş keyfi yaparak rahatlatabilirsiniz. Evet, belki bir spa veya masaj kadar etkili olmayacaktır ama en azından bedenen ve ruhen rahatlamış hissedeceksiniz.

Banyo keyfinizi artıracak birkaç öneri yazdık.

1. Keyifli bir atmosfer yaratın

Duş aldığınız esnada kendinizi rahat bırakabilmek için müzikten faydalanabilirsiniz. Yumuşak ve dinlendirici müzikler tercih etmenizi önerebiliriz. Eğer fikir istiyorsanız; caz, zen, klasik veya enstrümantal müzikleri deneyebilirsiniz.

2. Işıkları kapatın

Parlak banyo ışıkları göz alıcı olabiliyor. Özellikle de baş ağrısı problemleri yaşıyorsanız parlak ışıklar kendinizi daha da kötü hissetmenize neden olabilir. Mumlar daha yumuşak bir ışıltıya sahiptir. Banyonuzu daha sakin ve huzurlu bir yer haline getirmenize yardımcı olur. Parlak ışıklar kullanmak yerine, banyonuza birkaç mum koymayı deneyebilirsiniz.

3. Lavanta kullanın

Duş başlığınıza lavanta asmayı deneyebilirsiniz. Duş başlığınızdan gelen ısı ve buhar, etrafa muhteşem bir koku yayılmasına neden olacaktır. Lavantanın muhteşem kokusu sayesinde sakinleşecek ve bedeninizi dinlendirebileceksiniz.

4. Banyonuza canlı bitkiler ekleyin

Canlı çiçekler banyonuzun hem renkli görünmesini, hem de rahatlatıcı ve sakinleştirici bir atmosfere sahip olmasını sağlayacaktır. Orkide, sarmaşık ve philodendron gibi çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duymayan bitkilerden faydalanabilirsiniz.

4. En havalı havlularınızı çıkarın

Duştan sonra kendinizi daha da fazla şımartmak için en büyük ve en yumuşak havlularınızı kullanın. Bu sayede rahatlama hissiniz uzun bir süre devam edecektir.

 

 

Önceki Yazılar

Labioplasti Nedir?

Sonraki Yazılar

Kintsugi Sanatı