ayrilmanin-yedi-kurali

AYRILMANIN YEDİ KURALI

Bir ilişkiyi bitirmenin kolay bir yolu yoktur, özelliklede uzun süreli bir ilişkiyse bu işler daha da karmaşık bir hal alabilir. Ama bitirmek istediğiniz veya içerisinde mutsuz olduğunuzu düşündüğünüz bir ilişkiyi de uzatmak iki taraf için de yıpratıcı olabilir.

İşte birinden ayrılmanın yedi kuralı;

1.Yapmacık davranışları bir kenara bırakın. İlişkinizde ters giden bir şeyler var ve bunları saklamak, sessiz kalmak asla çözüm olmayacaktır. Hissettiklerinizi, düşüncelerinizi bir an önce partnerinizle paylaşın. Bu paylaşımları yaparken açık ve net ifadeler kullanın, lafı gevelemek veya bir şeyler ima etmek işinizi zorlaştırır.

2.Arkadaş kalmak zorunda hissetmeyin. Onu bir başkasıyla görmek sizi rahatsız ediyorsa arkadaşlığınızı da bitirin. Gereksiz kıskançlık krizleri yaşamanın hiçbir anlamı yok.

3.Son sevişme diye bir şey yok. Ayrılık konuşması sonrası yaşadığınız duygusal anı yatakta geçirme fikri pek hoş olmaz çünkü bunun devamı da gelecektir. Ayrılık konuşmasından sonra partnerinizden usulca uzaklaşın.

4.Sizde kalan eşyaları atmayın. Eski sevgilinizin eşyalarını çöpe atmak veya yakma fikri kulağa iyi geliyor olabilir ama unutmayın ki sizin de karşı tarafta değer verdiğiniz ve çok sevdiğiniz eşyalarınız var. Eşyalara zarar vermeden eski sevgilinize gönderin.

5.Eski sevgilinizin en yakın arkadaşından uzak durun. Hatta ortak arkadaşlarınızın birçoğundan uzak durmaya çalışın.

6.Ayrılık konuşmasını yaparken klişelerden uzak durun. Kendiniz olun ve karşı tarafı sözlerinizle tatmin ettiğinizden emin olun.

7.Konuşmanın sonuna tatlı bir son nokta koyun (fiziksel temas olmadan).