shutterstock_315931391

AŞKI BULMANIN YOLLARI


Aşkı arıyorsanız, yaşam koçları Vicki Burtt ve Selina Barker’ın önerilerine kulak verin!

Derleyen: Buğra LEVENT

1. Gerçek olun

Bir mesajı yanıtlamak için beklemek ya da karşınızdaki kişi çıkma teklif etti diye tutumunuzu değiştirmek, yalnızca aşk hayatınızı kontrol ve manipüle etme girişimidir. Bu tür şeyler yaparak, bencil olmanın hiçbir anlamı yok.  Kendiniz olun – sonuçlar zaten şimdi yaşadığınız şeylerden daha kötü olamaz.

2. Açık olun

Mutlu bir ilişki yaşayan çiftlerin, çoğu zaman kendi tipleri olduğunu hayal bile etmedikleri insanlarla birlikte olduğunu biliyor muydunuz?  Öyleyse “bir erkekte aradığım şeyler” listenizden vazgeçin. (Yakışıklı olup olmadığı, ilgi alanları ve mesleği gibi kriterlerinizden bahsediyoruz.) Bunun yerine, bir ilişkide nasıl hissetmek istediğinize odaklanın ve bunun rehberiniz olmasına izin verin.

3. Mola verin

Flört etme konusunda sönük kaldığınızı mı düşünüyorsunuz?  O halde, kendinize zaman ayırın. Mutlu ve sağlıklı ilişkiler içinde olan insanlarla vakit geçirin, internetten gerçek aşk hikayelerini okuyun veya dinleyin ve bir ilişkide olduğunuzda nasıl hissetmek istediğinizi düşünün. Ayrıca bu duygularla bağlantı kurmanıza yardımcı olan şeyler yapın. Bunun için bazen bir hafta sonu, bazen de birkaç hafta gerekecek. Kendinizi tamamen tazelenmiş hissetmek için ne gerekiyorsa onu yapın.

 

 

Önceki Yazılar

UNUTMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

Sonraki Yazılar

“HAYAT, BİTTİ DEDİĞİN YERDEN DE BAŞLAR”

Bir cevap yazın