arzularinizi-gerceklestirmenize-yardimci-olacak-sekiz-yol (2)

Arzularınızı Gerçekleştirmenize Yardımcı Olacak Sekiz Yol

Arzular, hepimizin hayatına anlam ve renk katıyor. Arzularınızı nasıl tanıyabileceğinizi ve hayata geçirebileceğinizi araştırdık. İşte cevapları:

1. Şükran Duygusunu Benimseyin

Hayatınızdaki tüm güzellikler için şükran ve takdirde bulunursanız, evrene, arzu ettiğiniz her şeye sahip olduğunuzun sinyalini göndermiş olursunuz. Bu da tüm arzularınızı kendinize çekmenizi sağlayacaktır, çünkü evren sizin yansımanızdır.

2. Duyularınızı Devreye Sokun

Arzu ettiğiniz şeyi, tüm detaylarıyla hayal etmeye çalışın: Neredesiniz, kiminlesiniz, ne yapıyorsunuz, neye bakıyorsunuz, burnunuza nasıl bir koku geliyor, ne yiyorsunuz ve neye dokunuyorsunuz? Tüm bunları düşünün ve o anı gerçek bir anmış gibi yaşayın.

3. Kendiniz İçin Yeni Bir Kimlik Oluşturun

Bir an için arzu ettiğiniz şeye sahip olduğunuzu düşünün. O an nasıl davranırdınız? Konuşma şekliniz nasıl olurdu? Nasıl yürür, düşünür, hisseder, giyinir ve karar verirdiniz? O anın net bir resmini oluşturun ve o kişiye dönüşebilmek için yeni atılımlarda bulunun.

4. Geçmişi Bırakın

Geçmişi ayakta tutarak yeni başlangıçlara yer açmanız zor olabilir. Artık size iyi gelmediğini düşündüğünüz ve size tekrar tekrar aynı acıyı yaşatan anılarınızı bırakmanız gerekir. Böylece nefes aldığınızı hissedebilirsiniz.

5. Harekete Geçin

Arzularınızı gerçekleştirebilmek için ne yapıyorsunuz? Veya ne yapardınız? Cevabınız eğer netse harekete geçin. Yeni bir ilişkiye başlamak istiyorsanız, ikinci bir diş fırçası alın ve banyonuza koyun. Finansal anlamda rahatlamak istiyorsanız, her ay elinizden geldiğince kenara para ayırmaya çalışın, borçlarınız varsa bunları yeni bir yapılandırmaya sokun.

6. Bağımlılıklarınızdan Kurtulun

Bazı kişilerin arzularını gerçekleştirmemesinin nedeni etrafındaki insanlar olabiliyor: aile, arkadaşlar, partner, işi veya yaşadığı yer gibi. Tüm bunlara bağımlı olmak yerine kendinizi serbest bırakmanız gerekir. Zihniniz ancak bu şekilde rahatlayabilir. Ayrıca bu özgürlük sayesinde hayalleriniz ve gerçek arzularınız gün yüzüne çıkar.

7. Anı Hissedin

İstediğiniz yaşamı yaratana kadar mutluluğunuzu beklemeye almanız gerekmiyor. Şimdiyi hissederek hayatınızı takdir etmeyi öğrenmelisiniz. Dans, yoga, doğada geçirilen vakit, kitap okuma veya meditasyon yapmak gibi size neşe getireceğine inandığınız aktivitelere yönelin. Mutluluğun bir varış noktası olmadığını kendinize hatırlatın.

8. Başarılarınızı Takdir Edin

Evet, hayal ettiğiniz yere ulaşabilmek için önünüzde uzun bir süre olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama unutmayın ki küçük başarılar da büyük olanlar kadar önemli. Onlar hayatınızın yönünü değiştirebilir; seveceğiniz, sevmeyeceğiniz şeyleri algılamanıza destek sağlayabilir. Ayrıca tüm bunlar sizin başarılarınız. Onları kutlamayı unutmayın.