aromaterapi

AROMATERAPİ BAKIMI

 

 

Bakım rutininize aromaterapik dokunuşlar yaparak sakinleşin, mutlu olun, canlanın! Doğanın cömert laboratuvarında yaratılan bu sihirli kimyadan faydalanın.

Gerginlik, stres, moral bozukluğu, uykusuzluk… İnsanoğlu yüzyıllardır bunun gibi birçok problemle savaşsa da çareyi doğaya dönerek bulmayı başardı. Bitki özlerinden elde ettiği uçucu yağları bedensel, ruhsal ve zihinsel şifayı sağlamak üzere kullandı ve aromaterapinin temellerini attı. Neredeyse  6 bin yıldır bizimle olan aromaterapi; sakinleşmek, beyin, beden ve ruh bütünlüğünü dengede tutmak, enerjiyi yerine getirmek gibi duygusal ve fiziksel sağlığı iyileştirmek üzere tercih edilen doğal bir tedavi yöntemi olarak günümüzde halen kullanılmaya devam ediyor.

Aromaterapi; güzellik ve bakım amaçlı kullanılan estetik aromaterapi, klinik bir semptomu hedefleyen klinik aromaterapi ve kişiyi bedensel, zihinsel ve ruhsal yönleriyle bir bütün olarak ele alan holistik aromaterapi olmak üzere üç dala ayrılıyor. Uygulama yöntemleri ise koklayarak, cilt üzerinden, ağızdan ve dâhilen yapılan uygulamalar şeklinde. Ruha hitap ettiği için de oldukça kişisel yani uygulama metotlarında herkese aynı reçetenin uygulandığını söyleyemeyiz. Kişinin ihtiyaçlarına göre tasarlanan bu aromaterapi seansının başaktörleri de, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bitki özlerinden elde edilen aromatik, uçucu yağlar.

 

 

Önceki Yazılar

HAYATINIZI SEVİYOR MUSUNUZ?

Sonraki Yazılar

YERÇEKİMİNE MEYDAN OKUYUN

Bir cevap yazın