alti-pratik-bakim-onerisi

ALTI PRATİK BAKIM ÖNERİSİ

Sabahları çoğu zaman uykumuzdan feragat etmek, ayna karşısında saatler geçirmek ya da kendinizi makyaj malzemeleri arasında kaybetmek istemiyoruz. Size önerdiğimiz pratik yöntemlerle sadece 10 dakikada gün boyu daha canlı, bakımlı ve enerjik görünebilirsiniz.  

Cildinizi hem koruyun hem de pürüzsüzleştirin

Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak keyfi bir bakımdan öte sağlığımız için bir zorunluluk. Hem cildinizin ihtiyacı olan nemi ve bakımı, hem güneş korumasını hem de renk eşitsizliğini ve kusur kapatmayı tek bir adımla gerçekleştiren BB veya CC kremler zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Avucunuzda iyice ısıtıp yüzünüze yedirerek uygularsanız, başka bir makyaj malzemesine ihtiyaç duymadan hızla sonuç alabilirsiniz.

Tazelenin

Göz altındaki koyu halkalar sizi yorgun ve cansız gösterir. Yüzün belli bölgelerini aydınlatıp küçük lekeleri kapatarak anında tazelenmiş hissedebilirsiniz. Cilt tonunuza uygun, çok açık veya çok koyu, çok pembe veya çok sarı olmayan uygun bir kapatıcı ihtiyacınızı karşılar. Kolay dağılan ve ince bir ürün seçmenizde fayda var.

Gözlerinizi vurgulayın

Çok renkli ve gölgeli göz makyajları sizi korkutmasın. Sadece tek bir ürün kullanarak gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Kendinize en çok yakıştığını düşündüğünüz ve gün içinde akmayacak bir göz kalemi veya kalem farı kirpik diplerinize sürüp uygun bir fırça veya parmaklarınızla dağıtabilirsiniz. Buğulu göz makyajınız hazır!

Güçlü bakışlar yaratın

Yeterince güçlü kirpiklere sahip olduğunuz takdirde, göz makyajına ihtiyaç duymazsınız. Hacim veren ve kirpiklerinizi kıvıran bir maskarayı kirpik diplerine yerleştirip zikzak hareketlerle iki kat uygularsanız, güçlü bakışlara saniyeler içinde sahip olabilirsiniz.

Pembe yanaklar için

Tabii ki size Heidi gibi kıpkırmızı yanaklarla gezmenizi önermiyoruz, ancak enerjik ve sağlıklı bir görünüm için pembe yanaklar en etkili makyaj hilelerinden biri. Yüz hatlarınızı ortaya çıkarmak ve sağlıklı görünmek için elmacık kemiklerinizin en üst noktasına parmak uçlarınızla krem allık uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, seçeceğiniz allığın yüzünüz doğal olarak kızardığında oluşan renge olabildiğince yakın olması.

Gün boyu renkli dudaklar

Hızlı ve zahmetsiz makyaj dendiğinde, nude tonlardaki rujlardan başkası düşünülemez. Pratik bir uygulama için, dudağınızın renginde bir kalem ruj kullanarak hem kolayca dudak hattını belirginleştirebilir hem de daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Mat varyasyonları tercih ederseniz, kalıcılıkları sizi sürekli aynaya bakmaktan kurtarır.

Hazırlayan: Hüma Babal Kaya

 

 

Önceki Yazılar

SUSUZ BARDAKLAR PROJESİ

Sonraki Yazılar

FİLM ÖNERİSİ: THE TERMINAL