Mature woman in a tight portrait with silvery, grey hair in a grey turtleneck sweater wearing red lipstick with a big smile.

AK DÜŞTÜ SAÇLARIMA


Beyaz saçlara olumsuz duygularla yüzleşmek istemediğimiz için sahip oluruz. Ama artık beyaz saçlarınızı saklamanıza gerek yok! Hem sosyal medyada hem de ünlüler arasında beyaz saçı gizlememe akımı giderek yaygınlaşıyor. Üstelik saçını griye boyama modası bile revaçta! Ama bütün bunlara rağmen, doğal süreçte çıkan beyazlarımız hala çok arzu ettiğimiz veya göstermek istediğimiz bir şey değil. Beyaz saçların her zaman strese bağlı olarak çıktığını düşünürüz. Yaşadığımız büyük duygusal şoklardan sonra artan beyazlarımız da bunu kanıtlar nitelikte. Beslenme uzmanı ve homeopat Cecile Morgan, anksiyete veya ölüm korkusunun saç derisinde hidrojen peroksit oluşturduğunu, bunun da renkli pigmentleri öldürdüğünü ifade ediyor. Aynı zamanda araştırmalar genetiğe göre saçın beyazlaşma hızının da değişebileceğini kanıtlıyor.

BEYAZLARA ÖZGÜRLÜK

Peki, neden beyaz saç modasına ayak uydurmuyoruz? Neden aslında saçlarımız için çok da iyi olmayan boyalarla kendi doğal güzelliğimizi kapatmaya çalışıyoruz? Alanında uzman kuaförler, beyazların bakımının çok da zor olmadığını belirtiyor. Beyazlarınız eşit olarak dağılmaya başladığında, haftada bir defa şampuandan önce hindistancevizi veya makademya özlü bir maske yapın. Beyaz saç, renkli saça göre daha kalın, bazen daha kuru ve kırıktır, dolayısıyla özenli ve kaliteli bir bakım gerektirir. Silikonlu ürünleri özellikle kullanmayın, çünkü telin üzerinde bir tabaka oluşturur ve saç, bakım ürünlerini ememez. Renk tonunu belirginleştirmek için katlı ve modern bir kesim tercih edebilirsiniz. Şimdiden güle güle kullanın!

 

 

Önceki Yazılar

İÇSEL HUZUR YOLUNDA YEDİ ÖNEMLİ DERS

Sonraki Yazılar

BALEYLE ÖZGÜRLEŞMENİN YAŞI YOK