6-adimda-dogal-rutin

Altı Adımda Doğal Rutin

Her şeyden çok var! Makyaj malzemelerinden de. Siz de sadeleştirilmiş güzelliği benimseyerek daha azla kendinizi daha enerjik ve ışıl ışıl hissetmeye hazır mısınız?  

Daha bilinçli alışveriş yaparak ve sizlere önerdiğimiz bu altı metodu deneyerek makyaj malzemelerini azaltabilir ve güzellik rutininizi doğallaştırabilirsiniz.  

Makyajsız Günlerden Keyif Alın

Sabahları yaptığınız güzellik rutininizi sadeleştirin ve makyaj yapmayın. Eğer zaman tasarrufu yapmak sizin için önemliyse, kaş ve kirpiklerinizi kalıcı olarak şekillendirip boyatmayı deneyebilirsiniz.

Hafif Fondöten Kullanın

Ağır fondöteninizi daha hafif bir kapatıcıyla değiştirebilirsiniz. Cildi nemlendiren, güneşten koruyan ve sağlıklı gösteren renkli bir nemlendirici deneyebilirsiniz.

Cildinizin Nemini Koruyun

Böğürtlen, balık, yumurta ve kırmızı et gibi güzellik artırıcı yiyecekler tüketin. Kahveyi yeşil çayla değiştirin ve mutlaka masanızda bir şişe su bulundurun.

Şekeri Azaltın

Hatta mümkünse, şekeri bırakın. Sağlıklı yaşam koçu Amy Saunders, “Akne sorunlarının çoğu kan şekeri dengesizliklerine veya sindirim sorunlarına bağlı” diyor.

İçerikleri Öğrenin

Cilt bakımınız için kimyasal içermeyen doğal güzellik ürünleri seçin. Günümüzde organik içerikli kozmetik ürünleri giderek yaygınlaşırken, bu fırsattan yararlanın.

Yazı: Hüma Babal Kaya

 

 

Önceki Yazılar

Resmin Hikayesi: Servet Koçyiğit, Uçlar

Sonraki Yazılar

Ders Niteliğinde Sekiz Film