6-adimda-dogal-rutin

ALTI ADIMDA DOĞAL RUTİN

 

 

Her şeyden çok var! Makyaj malzemelerinden de. Siz de sadeleştirilmiş güzelliği benimseyerek daha azla kendinizi daha enerjik ve ışıl ışıl hissetmeye hazır mısınız?  

Daha bilinçli alışveriş yaparak ve sizlere önerdiğimiz bu altı metodu deneyerek makyaj malzemelerini azaltabilir ve güzellik rutininizi doğallaştırabilirsiniz.  

MAKYAJSIZ HAFTA SONLARINDAN KEYİF ALIN

Hafta sonları, sabahları yaptığınız güzellik rutininizi sadeleştirin ve makyaj yapmayın. Eğer zaman tasarrufu yapmak sizin için önemliyse, kaş ve kirpiklerinizi kalıcı olarak şekillendirip boyatmayı deneyebilirsiniz.

HAFİF BİR FONDÖTEN KULLANIN

Ağır fondöteninizi daha hafif bir kapatıcıyla değiştirebilirsiniz. Cildi nemlendiren, güneşten koruyan ve sağlıklı gösteren renkli bir nemlendirici deneyebilirsiniz.

CİLDİNİZİN NEMİNİ KORUYUN

Böğürtlen, balık, yumurta ve kırmızı et gibi güzellik artırıcı yiyecekler tüketin. Kahveyi yeşil çayla değiştirin ve mutlaka masanızda bir şişe su bulundurun.

ŞEKERİ AZALTIN

Hatta mümkünse, şekeri bırakın. Sağlıklı yaşam koçu Amy Saunders, “Akne sorunlarının çoğu kan şekeri dengesizliklerine veya sindirim sorunlarına bağlı” diyor.

İÇERİKLERİ ÖĞRENİN

Cilt bakımınız için kimyasal içermeyen doğal güzellik ürünleri seçin. Günümüzde organik içerikli kozmetik ürünleri giderek yaygınlaşırken, bu fırsattan yararlanın.

Yazı: Hüma Babal Kaya

 

 

Önceki Yazılar

ÖNYARGI: ERKEKLER NEDEN AĞLAMAZ?

Sonraki Yazılar

MUTLU ÇİFTLER UYUMADAN ÖNCE NE YAPAR?