2020-yilinda-hayatinizi-degistirecek-yeni-kurallar

2020 Yılında Hayatınızı Değiştirecek İpuçları

Yeni yıl kimileri için umut verici, kimileri içinse geçen yılların tekrarı olarak görülüyor. Umuyoruz ki sizler için yeni yıl yeni umutlar demektir. Çünkü her sene farklı şeyler öğreniyoruz ve farklı şeyler yaşıyoruz. Alınacak derslerimizi alıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Her yılın bir biriyle aynı olduğunu düşünmek, bizlere biraz haksızlıkmış gibi geliyor. Muhtemelen sizler de haksızlık olduğunu düşünüyorsunuzdur.

Umutsuzluğu bir kenara bırakın ve yeni yılı en güzel biçimde karşılayabilmek için kendinize belirli hedefler koyun. Neren başlayacağınızı bilemiyorsanız, içeriğimize göz atabilirsiniz.

Zihin Sağlığı

Yeni kararlar almadan önce kendinize dönmeniz gerekir. Kendinize döndüğünüz ve kendinizi iyileştirmeyi başardığınız an, zaten istediğiniz her şey olacaktır.

Karamsar, stresli veya kaygılı ruh hallerine sahipseniz eğer, bunları düzenlemek adına neler yapabileceğinizi araştırmanız gerekiyor. Çünkü bu üç unsur genel ruh halini bozan temel sebeplerden sayılabiliyor.

Her sabah güne 30 dakika erken başlamaya çalışın; bu süre zarfında size iyi gelecek bir şeyler yapmayı deneyin. Meditasyon, yoga, yürüyüş veya minnettarlık uygulamaları. Bu egzersizler sayesinde zihniniz rahatlayacak ve olumsuz düşüncelerden arınacaksınız. Ayrıca yarım saat erken uyanarak kendinize vakit ayırmış olacaksınız.

Yeni Hobiler Edin

Farklı şeyler deneyerek, farklı becerilerinizi keşfedebilirsiniz. Belki çok iyi şarkı söylüyorsunuzdur, belki dramda çok başarılısınızdır, belki çok iyi yemek yapıyorsunuzdur, belki de siz bir heykeltraşsınızdır. Denemeden bilemezsiniz. Hem yeni şeyler denemek yeni insanlarla tanışmanıza da sebep olur.

Bilmediğiniz, sırf merak ettiğiniz hobileri denemek için 2020 yılı muhteşem bir dönem olabilir.

Daha Fazla Oku

Monoton yaşamınıza renk katmak, her an bir şeyler öğrenmek ve insanları daha da iyi anlamak istiyorsanız yeni yılda ilk alacağınız kararlardan biri de daha fazla kitap okumak olabilir.

Hedeflerinizi Hatırlayın

Geçen yıl yola çıkarken neyi planladınız ve şu an neredesiniz? Herkesin olmak istediği, yaşamak istediği veya yapmak istediği birçok şey var. Onlar için ne kadar çabalıyorsunuz?

Bu hedefleri 2019 yılında gerçekleştiremediyseniz veya monotonluk içinde unuttuysanız, tekrardan hatırlamak için muhteşem bir zamanlama diyebiliriz. Hayallerinizi ve hedeflerinizi kendinize hatırlatmak ve gerçekleştirmek adına, küçük notlar almayı deneyebilirsiniz. Veya bu yıl faklı bir şey yapıp, bir planlama hazırlayabilirsiniz. Nereden başlamanız gerektiğini, nerelere gitmeniz gerektiğini, yardım almanız gereken kişi veya kurumları bu planlamanıza ekleyin. Belki bir sene içinde hedefe ulaşma veya hayalleri gerçekleştirmek için kısa bir dönem olabilir ama yolu yarılamak için oldukça uzun bir dönem. Siz yeter ki başlayın, gerisi gelecektir.

Kendinize Daha Çok Zaman Ayırın

Bu yıl diğer yıllardan farklı olsun. Bu yıl kendinize kahve, sinema, tiyatro veya yemek ısmarladığınız bir dönem olsun. Kendinizle vakit geçirmeyi ve kendinize yetebilmeyi öğrendiğiniz bir sene olsun. Bu sayede düşük motivasyonunuzu artırabilir ve kendinizle vakit geçirmenin muhteşem keyfini sürebilirsiniz. Tabii ki bu süreçte ailenizi ve arkadaşlarınızı da ihmal etmeyin.

 

 

Önceki Yazılar

Yeni Yılda Zihninizi Temiz Tutmak İçin Yapılacaklar Listesi

Sonraki Yazılar

Permakültür Nedir?