iStock-522856538web

15 DAKİKADA YAŞAMINIZA RENK KATIN


Derleyen: Buğra LEVENT

Günlük işleriniz hakkında yeterince kaygılanıyorsunuz. Mutluluğunuz ve gelişiminiz için fırsatlar yaratmayı ihmal etmeyin.  

1/ Serüvenlerinizi isimlendirin

İşin ve günlük rutinlerin konfor alanlarında sıkışıp kaldığımızdan beri; onların dışına çıkmanın, yeni ve heyecanlı bir şeyler denemenin bizi ne kadar canlandırdığını unuttuk.  Gelecek yıl yapmayı düşündüğünüz 12 küçük serüven veya eğlenceli ama zorlu görevler seçmek için 15 dakikanızı ayırın. Planlamaya başlamak ve her ay bu serüvenleri yaşamak için kendinize söz verin. İşte yaşamınızı monotonluktan kurtarmak, bu kadar kolay.

2/ Yeni kararlar alın ve bunları kaydedin 

Gelecek yıllarda, hayatınıza geri dönüp baktığınızda; kişisel ve profesyonel olarak neyi başardığınızı ve neye katkıda bulunduğunuzu söylemek isterdiniz? Bir liste hazırlamaya 10 dakikanızı ayırın. Ardından, günlüğünüze veya yapılacaklar listenize bakın; yaptığın seçimlerin, geleceğe miras bırakmanıza müsaade edip etmediğini kontrol edin. Bazı değişikliklerin yapılması gerekiyorsa, onlara göre hareket etmelisiniz. Zira iptal edebileceğiniz, erteleyebileceğiniz veya başkasına devredebileceğiniz bazı şeyler olabilir.

3/ İyimser olun

Bir cam kavanoza ‘mutlu günler’ etiketi yapıştırın. Küçük kağıtlara, son günlerde başınıza gelen birkaç güzel şeyi not edin ve kavanozun içine atın.  Bir yıl sonra, bu kağıtlarda yazanları okumak size mutluluk verecek.

Ayrıca şunu da hatırlatalım: Hayatınızda iyi şeyler olduğunda,  optimistik bir perspektif geliştirmek sizin yararınıza olur.

 

 

Önceki Yazılar

İLHAM VEREN CÜMLE: “HİÇ DAHA GÖZÜPEKTİR HEPTEN”

Sonraki Yazılar

SANİYELER İÇİNDE GÜZELLEŞİN

Bir cevap yazın