ROMANCE

ÇEVRİMDIŞI ROMANTİZM


Derleyen: Buğra LEVENT

İlişkilerimiz de ilerleyen teknolojiden nasibini aldı. Her şeyi çabuk tüketmeye başladık ve geçmişte mahrem olarak gördüğümüz cinselliği bile arkadaşlarımızla çok rahat konuşur olduk. Modern insanın yeni oyuncağı, “Tinder” aplikasyonu oldu ve bunu kullanan insan sayısı günden güne arttı.  İtiraf edin, “It’s a match!” yazısını görünce, hangimiz kolay kolay heyecanlanmıyor?

Şimdi konumuz, çevrimdışı romantizm. Yani karşınızda ekrandaki kelimeler değil, gerçek kişiler var. İlişki aplikasyonları olmadan, doğru kişiyle tanışmanın yollarını yazdık. 

1- Arkadaşlarınızdan sizi arkadaşlarından, iş arkadaşlarından ya da akrabalarından biriyle buluşturmalarını isteyin. Herkesle tanışmaya açık olun; eğer biriyle sohbet etmezseniz, o da öyle bir teşebbüste bulunmaz. Arkadaşlarımdan biri ev arkadaşlarının  Facebook arkadaşlık listelerini beğendiği birini görünceye kadar dolaşmıştı. O arkadaşım, şimdi ev arkadaşlarının tanıştırdığı biriyle evli ve çok mutlu!

2- Bir hayır etkinliği için gönüllü olun. Zira yaptığınız şeylerde iyi olmanız ve sizi birçok insanın ilgi odağı haline getirme konusunda çifte etkisi var. Gönüllü olarak, yardıma ihtiyaç duyan insanlar için yol gösterici olacaksınız ve size benzeyen biriyle tanışırsanız, aynı değerleri paylaştığınızı yürekten hissedeceksiniz.

3- “Yalnızlar tatili” organize edin. Düşündüğünüz gibi utanç verici değil; ayrıca kendi başlarına tatil yapan insanlar için grup gezileri düzenleyen şirketlerin sayısında da artış söz konusu. Artı değeri ne mi? En uzak yerlere güvenli olarak gideceksiniz ve yeni & bekar insanlarla tanışmış olacaksınız.

4- Bir çöpçatan kiralayın. Kendi bölgenizde bulabilmek için Google araması yapabilirsiniz; ancak tavsiye almak daha iyi. İşi bilen arkadaşlarınızdan birine sorun. En iyi çöpçatanlar çok pahalı, ama sonuç aldıklarını da hatırlatalım. Bakın, bir kadın ne diyor: “Londra’daki tüm erkeklerle çıktığımı düşünüyordum, sonra beni 12 harika adamla tanıştırdılar ve 11 numaralı ile evlendim.”

5- Gece dışarı çıkın. Kulağa ‘eski’ bir fikir gibi gelebilir; ancak erkeklere sevgilileri ile nerede tanıştıklarını sorduğumuzda, yüksek oranda ‘barda’ olarak yanıtladılar. Bu eğlenceli gecenize arkadaşlarınızı da davet edin. Hatta, her birinizin beş farklı kişiyle konuşması için iddiaya bile girebilirsiniz.

 

 

 

 

Önceki Yazılar

CİNSEL YÖNELİM

Sonraki Yazılar

DAHA İYİ SEKS!

Bir cevap yazın